Автор Тема: Распространяется ли данный ДБН на проектирование систем пожарной сигнализации?  (Прочитано 23463 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline sbal

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 110
  • -Receive: 235
  • Повідомлень: 3 673
  • Country: ua
  • Awards Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
O.S.,
всеохоплюючий 
если перечитать мои посты - именно это то я и утверждал, а вот фразу уважаемой rga,
ВСЕ провода являются пожарной нагрузкой
я несколько подправил бы: изоляция всех проводов, кабелей и материал каб.несущих систем является пожарной нагрузкой. Для лучшего понимания.

У меня вопрос O.S., это моя вина, что этот .....
ДБН...всеохоплюючий 
? А раз уж так, то вытекает то, что вытекает. :)
« Останнє редагування: 24 Лютий 2011, 18:35:29 від sbal »
Не думай   о  секундах  свысока,  наступит  время,  сам  поймешь, наверное...

Offline O.S.

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 118
  • -Receive: 316
  • Повідомлень: 1 895
  • Country: ua
  • Всем успехов и удачи. 07.01.2013
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Серебрянная сова (250 благодарностей + 1000 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
если перечитать мои посты - именно это то я и утверждал
Та я і не спорю, така думка цілком має право на життя. І аргументи з вашого боку наведені змістовні.
 
От тільки чому виробники проводів телефонізації, радіофікації, комп'ютерних мереж не випускають і схоже не збираються випускати продукцію, яка б відповідала вимогам п. 4.36 цього ДБН? А от виробники силових мереж випускають. От шо дивно. Невже виробники всяких ПРППМ і ПСВ такі саботажники...Чи може шось знають те, чого не знаємо ми?  ;)

Offline sbal

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 110
  • -Receive: 235
  • Повідомлень: 3 673
  • Country: ua
  • Awards Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
O.S., сказать почему?  :) Пофигизм, знаем такое? А все потому, что проекты с
проводів телефонізації, радіофікації, комп'ютерних мереж
не попадают в руки соответсвующих "правильных" экспертов.
Такая точка зрения имеет право на жизнь? ;)
Не думай   о  секундах  свысока,  наступит  время,  сам  поймешь, наверное...

Offline O.S.

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 118
  • -Receive: 316
  • Повідомлень: 1 895
  • Country: ua
  • Всем успехов и удачи. 07.01.2013
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Серебрянная сова (250 благодарностей + 1000 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Такая точка зрения имеет право на жизнь?

Звичайно має. Але все-таки хотілось би уточнити, яких саме "правильних" експертів ви маєте на увазі.
Проекти телефонізації і радіофікації (марки РТ, СЗ) проходять такі ж інстанції, як і проекти освітлення і силового обладнання (марки ЕО, ЕМ). Тобто і МНС, і Укрдержбудекспертизу.
Що можу сказати точно, то перевіряється радіо і телефон не так прискіпливо, як силове. Бо як правило йде скромно підшитим в самому кінці проекту. І ще мабуть тому шо там при замиканні не буде таких пожежонебезпечних наслідків як при замиканні силової проводки...от бачите, знову я про проводку як про джерело загоряння, а не як про пожнагрузку  ::)

Одним словом, "истина где-то рядом", як кажуть герої одного фільму, що борються з паранормальними явищами. Прям як ми  :D     
 

Offline sbal

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 110
  • -Receive: 235
  • Повідомлень: 3 673
  • Country: ua
  • Awards Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
O.S., вся наша жисть сплошное парааномальное n-мерное зазеркалье  :D
Не думай   о  секундах  свысока,  наступит  время,  сам  поймешь, наверное...

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 322
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 524
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Якшо погодитись з вами, то виникає інша проблема -- а як же бути з проводами радіофікації, телефонізації, диспетчеризації, комп'ютерними мережами, тощо.
Так же, как и со всем остальным. Во всех ДБН серии "Здания и сооружения" (я их перечисляла) речь идет о любых проводах, без деления на силу и слаботочку.
От тільки чому виробники проводів телефонізації, радіофікації, комп'ютерних мереж не випускають і схоже не збираються випускати продукцію, яка б відповідала вимогам п. 4.36 цього ДБН?
Не "не выпускают", а не завозят. Потому что пожарные пока не трясут.
Витая пара уже появилась на рынке типа Д2, Т1 (правда, сертификатов пока не видно). Думаю, рано или поздно все остальные подтянутся. Как только появится потребность (т.е. пожарные начнут предъявлять претензии).

Offline Firetuf

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 133
  • -Receive: 134
  • Повідомлень: 1 254
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Доброе утро всем!
Сразу же хочу обозначиться - я сторонник и убежден, "23-10" распостраняется и на слаботочку в том числе.  Позже приведу свои аргументы, а пока хочу сказать о следующем. Если мы здесь обсуждаем юридические закавыки даного ДБНа - то можно доказать даже то, что он вообще незаконен. Но мы же здесь копаем не это, а наверное, более корректно будет, разобраться в - правильно ли применять разделы и требования этого документа к слаботочным цепям? Будет ли способствовать этот документ повышению уровня Пожарной безопасности, поможет ли он спасти человеческие жизни. Это мое личное мнение. 
_All__Cables__Are__Not__The__Same!_
Все кабели не одинаковые по качеству!

Offline Firetuf

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 133
  • -Receive: 134
  • Повідомлень: 1 254
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Распостраняются ли требования ПБ на все кабели, независимо от назначения и напряжения?
Еще в 2006, после ввода ДБН 15 "Житлові будинки", як по мені, це перший ДБН, де були чітко зпрописаніні вимоги по кабельній продукції в новій редакції п. 4.23 (до цього були лише Зміни та Доповнення) і стало таке питаня.
Офіційний лист від департамента пожежної безпеки, спільно з УкрНДІПБ, це є визначенням і відповіддю на це питання? Я вважаю що так.
Цитую - ... вимоги поширюються на усі кабелі та проводи, які застосовуються в усіх приміщеннях.
Навіть у галузі наднизької напруги окрім визначення "провід і кабель" іншого не існує, що може передавати напругу.

Это первый аргумент.
_All__Cables__Are__Not__The__Same!_
Все кабели не одинаковые по качеству!

Offline O.S.

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 118
  • -Receive: 316
  • Повідомлень: 1 895
  • Country: ua
  • Всем успехов и удачи. 07.01.2013
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Серебрянная сова (250 благодарностей + 1000 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Думаю, рано или поздно все остальные подтянутся. Как только появится потребность (т.е. пожарные начнут предъявлять претензии).

Третій рік уже по суті іде. Пора б уже їм шевелитись  8)

Будет ли способствовать этот документ повышению уровня Пожарной безопасности, поможет ли он спасти человеческие жизни.

На мою думку, звичайно буде сприяти підвищенню пож. безпеки. Але наприклад я як проектувальник при всьому бажанні не можу виконати цей ДБН, бо на ринку просто немає проводів для радіо наприклад, які б відповідали п. 4.36. І шо далі? Ну розповсюджується він, а проектують і будують все одно по старому  :D

Offline Firetuf

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 133
  • -Receive: 134
  • Повідомлень: 1 254
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Неоднократно подымался, обсуждался, разъяснялся вопрос, что нету нового пожарного ДБНа - это плохо. Например вышел ДСТУ ЕН-54 ч. 14. Но ни в одном из существующих ДБНов нет на него указания к применению. Соответсенно, ну стандарт, ну и что с того? Сейчас многие оппоненты начнут мне возражать, ну и пусть. Такой ДБН мы получили. Ну и что, что вводится в действие с осени 2011. Но он же есть. Он же подписан и утвержден! Все прекрасно понимают, что действительно нужно время. Так вот, я считаю, что этот ДБН снимает все эти прения данной темки.

Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту ДБН В.2.5-51-2010
на заміну
Інженерне обладнання будинків і споруд. Пожежна автоматика будинків і споруд ДБН В.2.5-13-98*

1.1 Дані Норми поширюються на проектування, монтування, уведення до експлуатування і  технічне обслуговування систем протипожежного захисту (далі – СПЗ), а саме:
- автоматичних систем пожежогасіння (далі - АСПГ);
- систем пожежної сигналізації (далі - СПС);
- систем оповіщування  про пожежу та управління евакуацією людей (далі - СО);
- систем  димо- та тепловидалення та підпору повітря (далі – СДТ);
- систем централізованого пожежного спостерігання (далі - СПТС);
- диспетчиризації СПЗ призначених для протипожежного захисту будинків, споруд. приміщень та устаткування різного призначення (далі – об’єкти) під час нового будівництва, розширення, реконструкції, технічного переоснащення, капітального ремонту та експлуатування цих об’єктів.

ПЕРЕЛІК НОРМАТИВНИХ ДОКУМЕНТІВ І НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ, НА ЯКІ Є ПОСИЛАННЯ В ДАНИХ НОРМАХ
...
ДБН В.2.5-23-2010 Інженерне обладнання будинків і споруд. Проектування електрообладнання об’єктів цивільного призначення.
ДБН В.2.2-9-2009 Будинки і споруди. Громадські будинки і споруди. Основні положення.
ДБН В.2.2-15-2005 Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення.
_All__Cables__Are__Not__The__Same!_
Все кабели не одинаковые по качеству!

Offline sbal

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 110
  • -Receive: 235
  • Повідомлень: 3 673
  • Country: ua
  • Awards Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Firetuf, ну наконец-то, скучно без тебя  :)

ДСТУ выше рангом, чем ДБН. При Союзе в ГОСТ-ах прописывали "преследуются по Закону".
Не думай   о  секундах  свысока,  наступит  время,  сам  поймешь, наверное...

Offline Firetuf

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 133
  • -Receive: 134
  • Повідомлень: 1 254
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
sbal,  не согласен с тобой!!!  >:( так что скучно не будет, гарантирую  :D
Но, в отличие от некоторых, при таких заявлениях, тем более в адрес "Гуру"  :thumbsup:, нужны основания и доводы. Факты!
Сейчас будут.
Первое, что на столе под рукой.

ДСТУ 54. Читаем: Рекомендації в цих настановах не є самі по собі обов’язковими і не мають силу закону. Однак вони можуть бути обов’язковими, якщо це буде визначено іншим нормативним документом, який є обов’язковий до виконання.

ДБН В.2.5-51-2010. Читаем: Вимоги цих Норм є обов’язковими для фізичних та юридичних осіб, незалежно від їхніх форм власності та належності, які здійснюють будівельну діяльність на території України.

И как ты сам здесь говорил, чувствуем разницу? А? :-[
_All__Cables__Are__Not__The__Same!_
Все кабели не одинаковые по качеству!

Offline sbal

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 110
  • -Receive: 235
  • Повідомлень: 3 673
  • Country: ua
  • Awards Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Firetuf, поговорим о разницах  :)
4.1 Сфера застосовування настанов
Ці настанови надано для планування, проектування, монтування, введення в експлуатацію, експлуатування і технічного обслуговування систем пожежної сигналізації та оповіщування про пожежу. Настанови, як це наведено в цьому документі, не є обов’язковими, але передбачено, що вони нададуть основу для улаштування та експлуатування надійних систем. За умови що ці реко-мендації не є обов’язковими, то вони зазвичай рекомендують, що «треба» зробити, ніж висува-ють вимоги, що «повинно» бути зроблено.
Національний відхил:
Як було зазначено в «Національному вступі», вимоги цих Настанов є обов’язкові для виконання всіма суб’єктами господарювання незалежно від форм власності та підпорядкованості.

Див також. А.4.1.
.....................
А.4.1. Сфера застосування настанов
Компетентність  ::) осіб або організацій, що виконують будь-який вид робіт, зазначених у цих настановах, повинна бути належним чином визначена та підтверджена акредитованим органом.

Но это так, мелочи. Самое грустное в "смешались кони, люди", ДСТУ и настанови? Тогда уж сей ДСТУ более к СНиП подходит.
« Останнє редагування: 25 Лютий 2011, 13:21:54 від sbal »
Не думай   о  секундах  свысока,  наступит  время,  сам  поймешь, наверное...

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 322
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 524
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Третій рік уже по суті іде. Пора б уже їм шевелитись
А уже и начинают. Замечания по 14-й части пошли понемногу, кабель А-Т2-Д1 требуют. Электрики, вентиляционцики, автоматичики уже во всю таким кабелем тянут (кое-где  :)).
С системами, которые не подлежат пожарной экспертизе до начала работ, сложнее. Думаю, либо начнут пинать на комплексной экспертизе, либо это будут проблемы заказчика, к которому приходит пожинспектор и начинает писать замечания на нарушения со всеми вытекающими последствиями. А незнание законов не освобождает от ответственности. Так и втянемся. У пожарцов, вроде, других рычагов и нет? Разве что проверки во время строительства и промежуточные комиссии.
Между прочим, у нас есть уже не один заказчик, который интересуется правомерностью прокладки тех или иных кабелей. Глядишь, и потребуется хороший кабель, и завезут его, и продавать будут. У Firetuf, спросите  :)

Offline Firetuf

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 133
  • -Receive: 134
  • Повідомлень: 1 254
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
sbal, ДСТУ, ДБН, ГОСТ, - как по мне, все это звенья одной цепи, это законы. Они либо выполняются, либо нарушаются. Почему я считаю ДБН более главенствующим - смотрим первый лист, кем разработан, с кем согласован. И ДБН то как раз и определяет где, когда и с какими показателями (или т.п.) применять конкретный ДСТУ. Но это, я считаю другой темой. может еще люди выскажутся по этой темке?
_All__Cables__Are__Not__The__Same!_
Все кабели не одинаковые по качеству!

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: