Автор Тема: Відстань від шафи з ел. лічильниками до газового лічильника, що розміщені зовні.  (Прочитано 1949 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 914
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Є котеджне містечко. Живлення котеджів передбачається підземники КЛ. Для обліку та розподілу електроенергії по містечку планується встановлення великих ел.шаф ІР65 (400х1600х2000мм), в яких встановлюються ел.лічильнки та розподільчі автомати (по 8-15 лічильників в шафі). Зараз виконали розділ газопостачання, по якому, перед кожним котеджем на заборі встановлюються газові лічильники. Оскільки забудова дуже щільна, то деякі газові лічильники розміщуються дуже близько до моєї шафи (є навіть 1м).
Якщо розглядати газовий лічильник, як зовнішню вибухонебезпечну установку, то згідно Таблиця 4.11 НПАОП 40.1-1.32-01, відстань до моєї шафи повинна складати 25м (якщо розглядати шафу, як РП). Але це нереально, таких відстаней немає на площадці.
Чи можливо, все таки, мій щит не РП, а газ лічильник - не вибухонебезпечна установка, і можна меншу відстань? яку?

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 933
  • Повідомлень: 9 363
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
CC19, наскільки я пам'ятаю, в зовнішніх мережах першими йдуть електрики усі інші підлаштовуються під електричні мережі.
Мені здається, що посилання на Табл. 4.11 НПАОП 40.1-1.32-01 некоретне. Зазвичай газовики малюють вибухонебезпечну зону 2 класу на грп радіусом 3м навколо різьбових з'єднань, 

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 914
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Сугор, згоден, що газовий лічильник це не ГРП. Але 1м від газового лічильника до моєї шафи, в якій знаходиться багато комутаційних апаратів, якось замало.

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 933
  • Повідомлень: 9 363
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
CC19, не буду стверджувати за відстані, але, на скільки я розумію, довжина сторони ділянки що виходить на вулицю - щонайменше 20м, електрична шафа на декілька споживачів, якщо облікову шафу встановити на межі двох ділянок, то шафу з газовим обладнанням можна вднести на відстань майже 20м.
Як на мене подібні питання треба вирішувати на рівні ГІПа. Нехай газовики видадуть завдання і зазначать вибухонебезпечні зони.

Леонід

  • Гість
З яких пір газовий лічильник- вибухонебезпечна установка. В квартирах на кухнях стоять газові лічильники. Кругом розетки, побутові ел прилади, світильники.

Леонід

  • Гість
 Можна підпертися   п.2.3.97, п. 2.3.63 ПУЕ(2017) - 1 м до газопроводів низького тиску. Для обслуговування краще -1.5м, або погодити з газовиками. Разом з тим, ел.шафа  не ШРП для слабострумних мереж. Це  трохи гемарой при експлуатації в умовах зовнішнього середовища. Наприклад робота під час танення снігу, після дощу, поливальної машини.   

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 914
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Газовики й показали 1м. Ну мабуть воно так і є, але мене ще бентежить, ота нюхальна труба (чи як вона правильно називається) при виході газопроводу з землі, чи немає навколо неї вибухонебезпечної зони 2?

Леонід

  • Гість
СС19 Вас повинно бентежити як буде обслуговуватися ел. шафа. Висота шафи 2 м, плюс фундамент щоб підняти від рівня землі від підтоплення. В результаті - обслуговування двома електриками: один на драбині, другий для страховки

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 933
  • Повідомлень: 9 363
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Леонід, мені здається, Ви навигадували зайвого. Висота шафи та висота встановлення обладнання в шафі це не одне й те саме.
чи немає навколо неї вибухонебезпечної зони 2?
CC19, якщо газовики невказали наявність вибухотебезпечної зони значить її там немає

Леонід

  • Гість
Сугор, мені здається, що висота шафи повинна передбачати розміщення  вверху діелектричних галош, сала і пляшку

Offline dimon-ru-80

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 21
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 123
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • www.interpipe.biz
    • Awards
Доброго дня.
Тільки но хотів зробити пост, побачив цей. У якомусь ступеню моє питання + - поряд.
Питання в тому чи будуть нормально працювати лічильники, наприклад NIK2303 в подібних шафах IP65?
Задав питання представникам NIK, вони мені скинули паспорт лічильника з розділом 1.2.6 Вимоги до умов експлуатації:
"Лічильник призначений для експлуатації в закритих приміщеннях (об’ємах) з природною
вентиляцією без штучно регульованих кліматичних умов, де коливання температури і
вологості повітря і вплив піску і пилу істотно менше, ніж на відкритому повітрі, наприклад, в
металевих з теплоізоляцією
, кам'яних, бетонних, дерев'яних приміщеннях (відсутність впливу
атмосферних опадів, прямого сонячного випромінювання; істотне зменшення вітру; суттєве
зменшення або відсутність впливу розсіяного сонячного випромінювання і конденсації
вологи)."



В ПУЕ 1.5.27 дозволяється ставити лічильники в шафах зовнішнього установлення.
По місту бачу багато лічильників зовні, приватний сектор так взагалі всюду на фасадах осель втановлені
в шафах із ступенем захисту.

Справа в тому, що потрібно виконати живлення об'єкту від існуючої ТП (все належить одному підприємству якщо що).
Підключення дали з однієї з розподільчих шаф ТП. Ідея була в цю шафу поставити автоматичний вимикач розрахункової уставки
для захисту лінії від КЗ, а на обєкті (крита стоянка автомобілів) встановити Обліково-розподільчу шафу.
Потім десь побачив рекомендації встановлювати прилади обліку в ТП (там доречі висить вже декілька) і тепер думаю як краще реалізувати....
Якщо ставити вузол обліку в ТП, знова цей холівар з дообліковими рубильинками/автоматами. Типу автомат в розподільчий шафі - ввідний рубильник перед лічильником у шафі обліку-лінійний автоматичний вимикач-----лінія----ввідний рубильник/автомат в шафі розподілу...Схиляюсь до першого варіанту з обліком у шафі IP на подвір'ї.
Чи не буде встановлення лічильнику в шафі порушенням якихось нормативів?
« Останнє редагування: 08 Січень 2024, 16:12:23 від dimon-ru-80 »

Offline Andrey_ka

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 39
  • -Receive: 29
  • Повідомлень: 109
  • Country: ua
  • Харків... Салтівка
    • Перегляд профілю
    • Awards
Чи не буде встановлення лічильнику в шафі порушенням якихось нормативів?
Добрий день. Порушень ніяких не буде. Як правильно Ви примітили: "...приватний сектор так взагалі всюду на фасадах осель встановлені...". Щоб прикрити "опу" запросить у Замовника технічні умови, де він пропишить те, що потрібно, все ж належить одному підприємству, питань не повинно виникати. Щось типа: "Облік витрат електроенергії здійснюються лічильником NIK 2307, встановленому  в обліковому шафі, на межі балансової належності навколо ТП-000."   

Offline dimon-ru-80

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 21
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 123
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • www.interpipe.biz
    • Awards
Це внутрішній облік. Як я зроблю, так і буде. Мені тільки видали ТП з якого можна живитись. Тут більше мені цікаво як вважають інші фахівці, де б вони поставили цей облік в ТП чи на дворі в шафі ip65, виходячи із власного досвіду beer
« Останнє редагування: 08 Січень 2024, 18:31:18 від dimon-ru-80 »

Offline dimon-ru-80

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 21
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 123
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • www.interpipe.biz
    • Awards

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: