Автор Тема: 5. Спектральний склад випромінення, індекс кольоропередачі  (Прочитано 1013 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Oleksandr_R

  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 6
  • Повідомлень: 10
    • Перегляд профілю
    • Awards
5. Спектральний склад випромінення, індекс кольоропередачі

     Світлодіодні освітлювальні прилади, як і люмінесцентні (на відміну від ламп розжарювання), дозволяють отримувати широкий діапазон колірних температур. Однак, порівнюючи графіки спектральних характеристик люмінесцентних ламп (рисунок 4) та світлодіодного освітлення (рисунок 5), бачимо, що за якісними характеристиками ближчим до сонячного спектру (рисунок 3) є спектр світлодіоду:

     
     Рисунок 3 – Графік спектральної характеристики сонячного світла

     
     Рисунок 4 – Графік спектральної характеристики найпоширеніших люмінесцентних ламп

     
     Рисунок 5 – Графік спектральної характеристики світлодіодного освітлення

     Нерівномірний спектр відмінний від суцільного сонячного спектру, внаслідок чого деякі кольори просто «випадають» зі спектру зорового сприйняття світла. Даний фактор не є важливим для дорослих людей, окрім тих, які працюють в сфері з підвищеними вимогами до спектрального складу світла (наприклад, в поліграфії, художніх студіях тощо). Однак для дитячого несформованого зору природне й об’єктивне сприйняття кольорів є одним з ключових факторів у формуванні цілісного образу об’єктів на все майбутнє життя.
     Для оцінки повноти сприйняття всієї палітри фарб при світлі того чи іншого джерела світла був введений індекс передачі кольору (Ra або CRI). Даний коефіцієнт є відносною величиною від 0 до 100, яка характеризує рівень відповідності кольору, отриманого при освітленні певним освітлювальним приладом, до природного кольору тіла. Показнику 100 відповідає повний збіг спектру світла освітлювального прибору зі спектром сонця, тобто кольори від такого джерела світла передаються максимально правильно. Тому, чим вищий показник кольоропередачі, тим краще.
     При організації / реорганізації освітлювальних систем у шкільних закладах потрібно застосовувати світлодіодні світильники зі значенням загального індексу передачі кольору CRI (Ra) ≥ 80, для молодших класів – CRI (Ra) ˃ 90.

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: