Автор Тема: Курси ревіт для електрика  (Прочитано 3695 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #15 : 04 Березень 2023, 16:52:15 »
CC19, головний недолік Ревіту - ціна. Замовнику за звичай все одно, але є замовникі які бажають бачити проект саме у Ревіт. Перед війною вийшов наказ що проекти які виконуються за бюджетні кошти мають виконуватися тільки в Ревіт.
Стосовно сецифікації - все залежить від того як зроблені сімейства і рівня деталізації.
На стадії опанування Ревіту - проект може виконуватись досить повільно, але по мірі опанування та наповнювані бібліотекі сімейств все становиться не такім сумним. Рекомендую опановувати поступово від простого до складного, тобто спочатку лотки, світильники електрообладнання, кабелі креслити лініями.
Зараз на ютубі багато уроків по Ревіту, я починав з Висоцького, є ще офіційний форум Автодеск але він російький, там є багато інфи.
Як робити сімейства для електрики можна подивитись на каналі Левіцкого. Це все для початку. Обов'язково треба використовувати "файл общих параметров" в нього можна додавати параметри якіх немає в Ревіті.
"Тренуватися" варто на невеликіх проектах.
В специфікацію потрапляє лише те що є в моделі. Наприклад яко лоток малювати в одну лінію то з'еднувальні елементи в спеціфікацію не потраплять тому треба або окремо робити сімейства, або мудрувати зі спеціфікацією по іншому.
Головна перевага Ревіту це перевірка на перетин з іншими інженерними мережами.
Якщо проект виконується в загальній моделі з іншими розділами то дуже швидко відслідковуються зміни в суміжних розділах. Якщо сімейства обладнання розробляє ВІМ фахівець то можно зробити так що сімейство, наприклад, вент обладнання зразу можна використовувати як елемент проекту ЕТР. Але тут є один мінус і іноді дуже суттєвий. іноді, колеги з суміжних розділів можуть внести такі зміни, що в тебе може щось "зникнути". Тобто якщо архітектор змінить певним чином розташування стіни на якій ти встановив щит, то при відкритті файлу Ревіт попередить тебе про зміни і запропонує видалити цей щит без усякої альтернативи.
Дуже допомогає інструпент "розріз"
Ще дуже зручно малювати вузли для завдання на закладні в бетоні.
Розповідати модно бескінечно. Тож якщо потрібна якась допомога зветрайся, спробую допомогти. Тільки я роки 2 нічого не робив в Ревіті а в нових версіях можуть бути якісь зміни про які я не в курсі

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #16 : 04 Березень 2023, 17:11:33 »
Andrey_ka, монтажнику пофіг в чому зроблено проект, він отримує проект на папері.
Кабельний журнал можно робити по різному, починаючи з Ревіт 2018 є інструмент "провід" якій дозволялє редагувати трасу кабеля, але повороти тількі під прямим кутом і до лотка він не прив'я зується. Бачив проекти де "короб" (трубу) позначали як кабель.
Навть при моєму скромному рівню володіння Ревітом не сказав би що в Автокаді проект викоеується скоріше. Так на певних етапах додаються "зайві" рухи, але потім коли необхідно вносити певні зміни все стає значно веселіше, бо проект робиться в єдиній моделі. Тобто якщо в тебе нормально зроблені сімейства, то при зміні кількісті обладнання зміни автоматично відображаються у специфікації, при зміні обладнання якщо в якості виносок ти викорисовуєш маркери, то автоматично змінюються данні які відображаються на виносці. 

Offline Andrey_ka

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 37
  • -Receive: 28
  • Повідомлень: 101
  • Country: ua
  • Харків... Салтівка
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #17 : 04 Березень 2023, 17:58:20 »
Сугор
Сугор, Можливо, Ви маєте рацію, мені просто не зайшов... Причини я вказав. Я працюю в nanoCAD BIM Електро вже багато років. Купа напрацювань, що дозволяють у рази прискорити процес проектування. Особливо розрахунки, специфікації, кабельні журнали, потреба кабелів... Робота з .ifc імпорт/експорт у той же ревіт та інші плюшки...

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #18 : 04 Березень 2023, 18:19:31 »
Andrey_ka, я почав пробувати працювати в ревіті чи то в 2009, чи то в 2012, тоді вім мені також не зайшов, бо не було гідних уроків у ютубі а по мануалу було не все зрозуміло. Потім десь у 2014-2015 довелося швидко опановувати коли замовник захотів проект у Ревіті. На той час в юбубі вже почасо щось з"являтися.
Зараз є додатки до Ревіта Шнайдер Електрик, та МеджикКад, а ле я їх не юзав.

https://www.youtube.com/@VisikPro/playlists
https://www.youtube.com/c/VysotskiyconsultingRussia/playlists
Тут про електрику дуже мало, але достатньо щоб зрозуміти принцип роботи

https://www.youtube.com/@user-vc2ti3iy2n/videos
тут в основному про електрику як робити сімейства

https://www.youtube.com/@Pashasevkav/playlists
тут про електрику зовсім нічого але є про оформлення


Offline Andrey_ka

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 37
  • -Receive: 28
  • Повідомлень: 101
  • Country: ua
  • Харків... Салтівка
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #19 : 04 Березень 2023, 18:33:27 »
Зараз є додатки до Ревіта Шнайдер Електрик, та МеджикКад, а ле я їх не юзав.
Дуже дякую, я також передивився безліч разноманітних відео... Шнайдер Електрик - заточен под Шнайдер Електрик, но цікавий плагін, МеджикКад - мені даже фіни дали 23 версію (демо), вівчаю, поки є час.

« Останнє редагування: 04 Березень 2023, 18:37:35 від Andrey_ka »

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #20 : 04 Березень 2023, 18:54:26 »
Andrey_ka, проблем з "заточкой" не бачу, саме просте в специфікації робиш примітку "або аналог", колега казав що можно і якось по іншому, але я вже не пам"ятаю як, при цьому додаток автоматично креслить схеми щитів і виконує якісь розрахунки бо допомогає вибрати номінал автомату. Втім на той час коли я цікавився шнайдер не малював схеми ВРП, але автори обіцяли це виправити

Offline Andrey_ka

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 37
  • -Receive: 28
  • Повідомлень: 101
  • Country: ua
  • Харків... Салтівка
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #21 : 04 Березень 2023, 19:03:33 »
Сугор, світло вимкнули.

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: