Автор Тема: Розрахунок сумарної потужності для житлових комплексів та погодження потужності в обленерго.  (Прочитано 4234 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Оффтоп.
Попробував трохи розібратися. Робили недавно житловий будинок, цегляний утеплений мін.ватою 100м, 10 пов. 87 квартир, загальна площа квартир близько 5000м.кв, система опалення від котельні, але неважливо. Недавно на цей будинок нам зробили енергетичний сертифікат, знайшов дані в ньому: енергоспоживання при опаленні в січні самі більші і складають 92 239 кВт за січень, а значить за годину 92 239/31/24=124кВт*год. ділимо на загальну площу квартир 124/5000=24,8 Вт*год/м.кв. Це енергоспоживання визначено виходячи із середньої температури в січні - -5,6С, якщо перерахувати на -23С то виходить близько 50Вт*год/м.кв.

Тобто, для сучасного утепленого будинку достатньо 50Вт*год/м.кв. навіть для самої холодної п'ятиденки

З.І. Розрахунки трохи спрощені, ці енергопотреби розраховані на весь будинок, а я брав площу тільки загальну житлову, а значить на 1м.кв ще менше потужності потрібно. Але й такий енергоефективний будинок є тільки на папері, з врахуванням того як будують, і з яких матеріалів, енергоефективність буде меншою. Так що, 50Вт*год/м.кв думаю норм.
« Останнє редагування: 24 Грудень 2022, 10:08:27 від CC19 »

Offline Alexandrrr

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 43
  • -Receive: 7
  • Повідомлень: 69
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Підкажіть, будь ласка, як порахувати сумарне навантаження для 15 квартир з електроплитами до 8,5 кВт і електроопаленням.
Квартири площею до 50 м2.
В кожній квартирі індивідуальне електроопалення з котлом 3 кВт.
І яка потужність виділяється на одну квартиру (13 кВт?)?

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
І яка потужність виділяється на одну квартиру (13 кВт?)?
Так
Підкажіть, будь ласка, як порахувати сумарне навантаження для 15 квартир з електроплитами до 8,5 кВт і електроопаленням.
(3,33+3)*15=95кВт (табл. Д2). Але це без гарячої води.

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Alexandrrr, потужність електроопалення мають надавати ОВшники. За звичай приймають 80-100В/м2 (залежить від багатьох факторів)

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
І яка потужність виділяється на одну квартиру (13 кВт?)?
Це рішення приймається спільно з замовником, з врахуванням завдань від суміжних розділів (ОВ та ВК).
13кВт, як на мене
Це невдалий вибір потужності, так як згідно норм (рекомендацій) треба робити трифазний ввід, автомат перед лічильником обленерго захоче 25А, а при мінімальній несиметрії навантажені в квартирі він буде вибивати.
Ми практикуємо на маленькі квартири брати до 12 кВт (11.5кВт) з однофазним вводом (автомат 63А).
А на більші квартири 16 та й більше кВт (автомат 32А та й більше).
Цю потужність бажано прописати в ТЗ щоб у експертизи потім не виникло питань.


Offline Alexandrrr

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 43
  • -Receive: 7
  • Повідомлень: 69
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
потужність електроопалення мають надавати ОВшники.
ОВшники надали - в кожній квартирі електрокотел на 3 кВт.

Offline Alexandrrr

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 43
  • -Receive: 7
  • Повідомлень: 69
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Ми практикуємо на маленькі квартири брати до 12 кВт (11.5кВт) з однофазним вводом (автомат 63А).
Тоді підкажіть як порахувати сумарну потужність для 15 квартир прийнявши, що одна квартира 11,5 кВт ?

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
13кВт, як на мене
Це невдалий вибір потужності, так як згідно норм (рекомендацій) треба робити трифазний ввід, автомат перед лічильником обленерго захоче 25А, а при мінімальній несиметрії навантажені в квартирі він буде вибивати.
Якщо сама електроплита 8,5кВт (хоча в реальності такі рідко зустрічаються, але все ж таки потрібно робити по ДБН) і вона однофазна, то зауваження досить вдале.

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Тоді підкажіть як порахувати сумарну потужність для 15 квартир прийнявши, що одна квартира 11,5 кВт ?

Я б рахував по таблиці Д.2
11.5*0,53*15=91,425 кВт

Якщо прийняти на квартиру 16кВт, то вийде
16*0,53*15=127,2кВт

Ось нехай замовник (разом з вашими рекомендаціями) і вирішує з якою потужністю він хоче продавати квартрири.

Знаю, що в таблицю Д.2 треба підставляти свої значення, але як показує практика, результуючий коеф. буде не сильно відрізнятися, від приведеного в табл. Д.2.
« Останнє редагування: 30 Березень 2023, 13:19:49 від andery »

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Я б рахував по таблиці Д.2
11.5*0,53*15=91,425 кВт
andery, розрахунок в Д.2 - це приклад для квартири 70м2. Брати з цієї табл. Код=0,53 некоректно, бо це результуючий Код. Розрахункова потужність складається з потужності побутового навантаження та навантаження електроопалення яке приймаеться з Код=1
тобто на одну квартиру з проточним водонагривачем (8кВт як в Д.2) 10+8+3=21кВт, а для 15 квартир - (3,33+2,66+3)х15=134,85кВт. Код=0,42 (для однієї квартири)
Якщо проточного водонагрівача не буде зовсім то 10+3=13, для 15 квартир (3,33+3)х15=94,95кВт Код=0,49

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Сугор, я не знаю як інші роблять, але скіліьки ми не запроектували, у нас НІКОЛИ не ставлять проточні водонагрівачі, за всю 15 річну практику я в жодному проекті багатоквартирних житлових квартир не зустрічав щоб спеціаліст з ВК запроектували проточний водонагрівач в квартирі.
Якщо проточного водонагрівача не буде зовсім то 10+3=13, для 15 квартир (3,33+3)х15=94,95кВт Код=0,49
А це як? Квартира без гарячої води? Не буває двухконтурних електрокотлів 3кВт.
тобто на одну квартиру з проточним водонагривачем (8кВт як в Д.2) 10+8+3=21кВт, а для 15 квартир - (3,33+2,66+3)х15=134,85кВт. Код=0,42 (для однієї квартири)
10+8+3=21кВт на одну квартири до 50 м.кв. ? Жоден замовник не погодить дану потужність і я як спеціаліст не пораджу замовнику на квартиру до 50м.кв. брати 21кВт.
Підставь сюда замість проточного водонагрівача - бойлер 1,5кВт (коеф одн. для бойлерів приймаємо як для проточних водонагрівачів) та результуючий коеф. отримаєш вже 0,47. (3,33+0,5+3)*15 = 102,5кВт
В данному випадку з замовником треба вирішити, квартири з якою потужністю він хоче продавати 11.5кВт чи 16кВт.
Якщо ми візмемо на одну квартиру потужність 12-15кВт - обленерго заставить вас покласти автомат до лічильника 25А, що є невигідним для власника кварири.

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Сугор, Яку розрахункову потужність на 1 квартиру без газу нам слід взяти з наступними параметрами.
Площа квартири: 35-40м.кв.
Електрокотел: 3кВт
Бойлер: 1,5-2кВт

Як ти розрахуєш сумарну потужність для 15 квартир?
« Останнє редагування: 31 Березень 2023, 10:18:38 від andery »

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Жоден замовник не погодить дану потужність і я як спеціаліст не пораджу замовнику на квартиру до 50м.кв. брати 21кВт.
andery, проточний водонагрівач було взято як приклад. Яка буде потужність квартири і якім буде водонагрівач вирішує замовник. Я лише хотів сказати що брати результуючий Код з Д.2 не коректно, бо опалення має враховуватись з К=1. тобто якщо зменшується потужність опаленя то і результуючий Код буде меншим
Квартира з електроплитою, електроопаленням та бойлером не може мати потужність 11,5кВт. При такому розкладі заменшується потужність не тільки на квартиру, а і на весь будинок, що призведе до постійного вибивання автоматів на вводі.

« Останнє редагування: 31 Березень 2023, 12:24:05 від Сугор »

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Квартира з електроплитою, електроопаленням та бойлером не може мати потужність 11,5кВт. При такому розкладі заменшується потужність не тільки на квартиру, а і на весь будинок, що призведе до постійного вибивання автоматів на вводі.
На вводі в що? Автомати на ввід в будинок ми же проектуємо і вибираємо.

Яка має бути потужність на квартиру ось в вищенаведеному випадку?
Площа квартири: 35-40м.кв.
Електрокотел: 3кВт
Бойлер: 1,5-2кВт
Можу навіть план прикріпити :)

Я лише хотів сказати що брати результуючий Код з Д.2 не коректно
Я ж написав в своїй відповіді
Знаю, що в таблицю Д.2 треба підставляти свої значення, але як показує практика, результуючий коеф. буде не сильно відрізнятися, від приведеного в табл. Д.2.

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Сугор, Яку розрахункову потужність на 1 квартиру без газу нам слід взяти з наступними параметрами.
Площа квартири: 35-40м.кв.
Електрокотел: 3кВт
Бойлер: 1,5-2кВт
andery, 10+3+2=15кВт
І тут знову встає проблема
згідно норм (рекомендацій) треба робити трифазний ввід, автомат перед лічильником обленерго захоче 25А, а при мінімальній несиметрії навантажені в квартирі він буде вибивати.
І вирішити цю проблему можна або домовлятися з обленерго про 1ф автомат 80А, або передбачати підключення 3ф плити

На вводі в що? Автомати на ввід в будинок ми же проектуємо і вибираємо.
звістно на вводі в будівлю
Квартири площею до 50 м2.
на мою думку 3кВ опалення на квартиру площею 50м2 недостатньо, бо якщо будуть сильні морози то 3кВт не вистачить і мешканці будуть вмикати додаткові опалювальні пристрої
Брати для бойлера Код такий же як для проточного водонагрівача також вважаю неправильним. В данному випадку для 15 квартир на вводі в будинок проточники мають Код=0,33. На мою думку для бойлера треба брати щонайменше 0,5, а можливо і 0,8. Тобто для для 15 квартир (3,33+2х0,5+3)х15=110кВт

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: