Автор Тема: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23  (Прочитано 7212 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #45 : 26 Травень 2022, 23:07:41 »
CC19, нова редакція ДБН ще не прийнята і не набула чінності, тому треба робити так як вимагае ДБН-23-2010. За звичай після приннятя документ набуває чинності через 6-9 місяців. Якою буде остаточна редакція ще не відомо. Якщо впевнений що зможешь отримати експертний висновок до набуття чинності, то роби як вимагає чинний ДБН. Якщо ні, то треба розмовляти з замовником, щоб він якось по іншому формулював завдання. Встановити ДЕС з дотриманням всіх вимог в міскій забудові або дуже складно, або дуже дорого.
Quote (selected)
Будинки установ, організацій, офісів заввишки до 16 поверхів включно за чисельності працюючих від 50 до 1000 осіб I
Будинки установ, організацій, офісів за чисельності працюючих до 50 осіб незалежно від кількості поверхів ІІ
З іншого боку в тебе житловий будинок з вбудованими комерційними приміщеннями
А де посилання на текст документу? не можу знайти
« Останнє редагування: 26 Травень 2022, 23:15:50 від Сугор »

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #46 : 27 Травень 2022, 10:27:29 »
CC19, нова редакція ДБН ще не прийнята і не набула чінності, тому треба робити так як вимагае ДБН-23-2010. За звичай після приннятя документ набуває чинності через 6-9 місяців. Якою буде остаточна редакція ще не відомо. Якщо впевнений що зможешь отримати експертний висновок до набуття чинності, то роби як вимагає чинний ДБН. Якщо ні, то треба розмовляти з замовником, щоб він якось по іншому формулював завдання. Встановити ДЕС з дотриманням всіх вимог в міскій забудові або дуже складно, або дуже дорого.
Так і я ж кажу, що ДЕС це дорого та складно. Мій "житловий будинок" - віртуальний, я його вигадав, щоб показати можливу проблему, з прийняттям нової редакції.
Я ж писав вище, писав розробникам з приводу цієї проблеми,  але мені не відповіли, тому і раджуся тут, чи це взагалі проблема, а може й нічого страшного, якщо так залишиться...?

З.І. Нагадаю, проблема з розрахунком потужності для жител різного виду при кількості більше 30 існує вже 12 років. Так і з І категорією для офісів (будинками установ, організацій) будемо мучатися до 203Х року.

А де посилання на текст документу? не можу знайти

https://promelektro.com.ua/archive.html - в правій верхній частині екрану
"► Завантажити ◄
ДБН В.2.5-23:20хх
2-а редакція
29 квітня 2022 р.
► Завантажити ◄"

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #47 : 27 Травень 2022, 11:02:40 »
CC19, якось важко розмірковувати по абстракним прикладам. Косяки в такстах норм були завжди. На мою думку проблема з інтепритацією місцевими РЕМ категорий надійності електропостачання. Якщо для улаштування 1 категорії необхідно встановлювати ДЕС, то будівля підключена від міських мереж за 3 категорією

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #48 : 27 Травень 2022, 11:39:10 »
В редакції ДБН-23-2010: для офісів 50...1000 осіб - ІІ категорія, для офісів до 50 осіб - ІІІ категорія, в новій же редакції хочуть зробити І та ІІ категорії відповідно.
Косяки в такстах норм були завжди.
Так я ж і хочу зрозуміти чи це коcяк чи ні? Можливо просто опечатка, але нажаль, мені розробники не відповіли (задавав питання ще до редакції версії 2). Тому й раджуся тут, можливо я просто вигадав проблему на пустому місці...?

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #49 : 27 Травень 2022, 11:54:41 »
Так я ж і хочу зрозуміти чи це коcяк чи ні?
CC19, порівняв тексти, в новій редакції підвищили категорію надійності для офісних будинків. Але якщо виходити з того як РЕМ тлумачать норми то проблема дійсно є.
Якщо повернутися к прикладу житлового будинку, то тут нічого начебто не змінилося, залишилася 2 категорія, але в будинках все одно є електроприймачі 1категорії, наприклад - димовидалення. Як, на думку РЕМ має забеспечуватися 1 категорія в данному випадку?

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #50 : 27 Травень 2022, 12:23:54 »
Якщо повернутися к прикладу житлового будинку, то тут нічого начебто не змінилося, залишилася 2 категорія, але в будинках все одно є електроприймачі 1категорії, наприклад - димовидалення. Як, на думку РЕМ має забеспечуватися 1 категорія в данному випадку?
Я проектую будинки не вище 10 поверхів (в моєму місті, будинків вище 26,5м не більше 5-10%), так що, димовидалення в мене немає, і весь будинок по ІІ категорії. А от коли в будинку влаштовують нежитлові приміщення, то потужність на них в ТУ виділяють окремо, так як: на житловий будинок свій облік (свій тариф), по якому розраховується ОСББ, а нежитлові приміщення продають одному/декільком власникам, для яких встановлюється свій облік (комерційний тариф). В електрощитову приходе окремі вводи (по ІІ кат.) для житлової частини, і окремий ввід/вводи (в залежності від категорії) на нежитлові приміщення. І звісно ж, необхідно обмежувати дозволені потужності автоматичними вимикачами в ВРП. Це стандартна усталена практика в моєму місті.

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #51 : 27 Травень 2022, 12:34:45 »
І звісно ж, необхідно обмежувати дозволені потужності автоматичними вимикачами в ВРП. Це стандартна усталена практика в моєму місті.
і в чому проблема? на кожен офіс встановлюється лічильник і автомат

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #52 : 27 Травень 2022, 13:00:48 »
і в чому проблема? на кожен офіс встановлюється лічильник і автомат
Проблема не в цьому. Проблема в тому, що живлення цих нежитлових приміщень, з виходом нової редакції ДБН-23 (якщо її не поправлять), прийдеться виконувати по І категорії. Ще раз акцентую, що в моєму місті - це тільки ДЕС!

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #53 : 27 Травень 2022, 13:07:13 »
CC19, знову не розумію, в новій редакції йдеться про будинки, а не вбудовані приміщення. В тім зновуж не бачу проблеми облаштувати ВРП вбудованих приміщень АВРом

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #54 : 27 Травень 2022, 15:02:45 »
В тім зновуж не бачу проблеми облаштувати ВРП вбудованих приміщень АВРом
Ще раз повторюю, якщо ОСР не може забезпечити по своїм мережам (0,4/10/110кВ) І кат., а дає тільки ІІ, то влаштувавши АВР в ВРП ти не отримаєш І кат. Встановивши АВР при 2 вводах і ІІ категорії, ти отримаєш час відновлення живлення від 0,1-1с (якщо напруга зникла тільки на одному вводі) до якогось не зрозумілого часу - часу виїзду оперативної бригади (якщо напруга зникла на двох вводах) - а це не І кат.

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #55 : 27 Травень 2022, 15:27:19 »
CC19, якщо ОСР не може забеспечити 1 то вона не може забеспечити і 2 категорію. Ще раз нагадаю що різниця між 1 и 2 в наяності АВР. На обох вводах напруга може зникнути тільки тоді коли оба ввода живляться від одного джерела живлення, якщо в місті є тільки одне джерело, то не може буди ніякої мови про 2 категорію. За звичай незалежними джерелами вважаються трансформатори підключені від різних секцій ПС.

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #56 : 27 Травень 2022, 16:37:29 »
CC19, якщо ОСР не може забеспечити 1 то вона не може забеспечити і 2 категорію
Ну значить не не може, а не хоче. Ось приклад одних з ТУ, і такі всі.

З.І. Чесно кажучи дивно чути, що ти з таким не стикався. В тому сенсі, що для мене це норма, а для тебе парадокс. Ну значить наш ОСР, м'яко кажучи, дуже сильно обнаглів.

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #57 : 27 Травень 2022, 16:48:45 »
CC19, я знаю, що в деякіх містах існує проблема з 2 категрією, а от щоб існувала проблема з 1ю перший раз стикаюсь з таким. На скількі я розумію в тебе буде аналогічна проблема з даховими та прибудованими котельнями, для котрих також підвищили категорію. І якщо з офісами у вбудованих приміщенням питання ще якось можно вирішити за рахунок формулювань, то для котелень - тільки 1 категорія, а значить, в умовах твого міста необхідно встановлювати ДЕС

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #58 : 27 Травень 2022, 17:20:26 »
На скількі я розумію в тебе буде аналогічна проблема з даховими та прибудованими котельнями, для котрих також підвищили категорію.
Тут наче все без змін: І кат тільки для "критичних" систем та якщо відпуск тепла по І кат. Але все одно, якщо потужність невелика, то місце під  малопотужню ДЕС ще можна знайти. Для будівель де є протипожена насосна станція, чи димовидалення, чи ліфт для пож. підрозділів влаштовувати малопотужню ДЕС це вже норма. Якщо лікарня, то там більш потужна ДЕС, але ж в лікарняних закладах зазвичай і вільного місця вистачає. А от якщо ЖБ з нежитловими приміщеннями, або наприклад якийсь бізнес-центр в центрі міста, то якщо брати все навантаження по І категорії вийде величезна ДЕС.
І якщо з офісами у вбудованих приміщенням питання ще якось можно вирішити за рахунок формулювань
Під цей пункт "Будинки установ, організацій, офісів заввишки до 16 поверхів включно за чисельності працюючих від 50 до 1000 осіб" підпадають всі будівлі держ. служб, бізнес центри, та навіть проектні інститути та ін..., і в них буде потужна вентиляція, а можливо десь і електроопалення. Більш підходящого пункту для цих типів будівель я не бачу.

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Reply #59 : 27 Травень 2022, 17:42:01 »
CC19, проблема з ДЕС в тому що там є викіди і треба робити розділ ОВНС,  а потім за ці викиди необхідно платити, а ще є шум, є необхідність постійно купувати паливо, проводити техобслуговування.

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: