Автор Тема: Типовий проект Арх. № 18.21.ЛО «Зовнішнє освітлення. Типові вузли приєднання світильників»  (Прочитано 2303 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline SICAME

  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 16
  • Повідомлень: 40
    • Перегляд профілю
    • Awards
Опублікований типовий проєкт Арх. № 18.21.ЛО «Зовнішнє освітлення. Типові вузли приєднання світильників».
Проект доступний для завантаження з сторінки:
https://sicame.ua/projects
В складі проєкту наведені робочі креслення вузлів приєднання світильніків до ліній зовнішнього освітлення:
- повітряних ліній із застосуванням самоутримних ізольованих проводів (ПЛІ) перерізом 25 мм2 та 35-50 мм2;
- кабельних ліній (КЛ ) із застосуванням кабелів з алюмінієвими або мідними жилами перерізом від 6 мм2 до 50 мм2.2
Ваші побажання щодо даного типового проекту просимо надсилати на електронну пошту tech@sicame.ua

Відділ технічної підтримки ТОВ "СІКАМ Україна"

Offline ejen

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 41
  • -Receive: 14
  • Повідомлень: 345
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Добрий день!
Маю таке питання:
У відповідності до п.1.7.61 ПУЕ мережі зовнішнього електроосвітлення слід виконувати за системою TN-C (хоча в п. 6.1.48 все ж таки згадується і ізольована нейтраль).
Можна, будь ласка, уточнити:
- якими міркуваннями викликане використання в типовому проекті для опор кабельних ліній системи заземлення ТТ?
- якими міркуваннями викликане використання в типовому проекті для опор кабельних ліній додаткового заходу захисту з застосуванням ПЗВ зі струмами спрацювання 500 і 1000 мА? (згідно з п.4.2.1.13 ДСТУ Б.В.2.5-82:2016 струм спрацювання ПЗВ у разі використання як додаткового заходу захисту не має перевищувати 30 мА, але ПЗВ на 30 мА навряд чи можливо застосувати з огляду на хибні спрацювання від "фонового" витоку в протяжних мережах).

 
Як Ви вважаєте - чи можливо приєднання кабельної мережі освітлення з системою ТТ до повітряної з системою TN-C? (перехід з кабельної мережі на повітряну і навпаки трапляється на практиці в більшій частині випадків при реконструкції або розширенні існуючих мереж вуличного електроосвітлення)
« Останнє редагування: 28 Січень 2022, 15:39:55 від ejen »

Offline SICAME

  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 16
  • Повідомлень: 40
    • Перегляд профілю
    • Awards
"Добрий день!
Маю таке питання:
У відповідності до п.1.7.61 ПУЕ мережі зовнішнього електроосвітлення слід виконувати за системою TN-C (хоча в п. 6.1.48 все ж таки згадується і ізольована нейтраль)."

Відповідь:
У відповідності до п. 6.1.33 Освітлювальні мережі треба виконувати відповідно до вимог глав 1.7, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 та 6.2 – 6.4 цих Правил, НПАОП 40.1-1.32-01 «Правила будови електроустановок.
Електрообладнання спеціальних установок», ДБН В.2.5-27-2006 «Захисні заходи електробезпеки в електроустановках будинків і споруд» та вимог відповідних будівельних норм і правил. Освітлювальні мережі дозволено виконувати з такими системами заземлення: ТN-С-S, ТN-S, ТТ та ІТ.

"Можна, будь ласка, уточнити:
- якими міркуваннями викликане використання в типовому проекті для опор кабельних ліній системи заземлення ТТ?"

Відповідь:
Обладнання, що застосовується в даному типовому проекті виготовляється у Франції, і застосовується в мережах зовнішнього освітлення, в тому числі кабельних мережах. Тому в основу рекомендацій по влаштуванню кабельних мереж освітлення і застосування даного типу обладнання (кабельних щитків) покладено вимоги стандарту NF C 17-200. Саме в цьому стандарті наведено вимоги щодо застосування системи заземлення типу ТТ як найбільш безпечної.

"- якими міркуваннями викликане використання в типовому проекті для опор кабельних ліній додаткового заходу захисту з застосуванням ПЗВ зі струмами спрацювання 500 і 1000 мА? (згідно з п.4.2.1.13 ДСТУ Б.В.2.5-82:2016 струм спрацювання ПЗВ у разі використання як додаткового заходу захисту не має перевищувати 30 мА, але ПЗВ на 30 мА навряд чи можливо застосувати з огляду на хибні спрацювання від "фонового" витоку в протяжних мережах)."

Відповідь:
В електроустановках з системою заземлення ТТ основним захистом від непрямого дотику має бути автоматичне вимкнення живлення з обов’язковим застосуванням ПЗВ (п. 1.7.62 ПУЕ). В п.4.2.1.13 ДСТУ Б.В.2.5-82:2016 сказано про струм спрацювання до 30 мА для використання ПЗВ як додаткового заходу захисту.

"Як Ви вважаєте - чи можливо приєднання кабельної мережі освітлення з системою ТТ до повітряної з системою TN-C? (перехід з кабельної мережі на повітряну і навпаки трапляється на практиці в більшій частині випадків при реконструкції або розширенні існуючих мереж вуличного електроосвітлення)"

Відповідь:
Підключення електроустановки із системою ТТ до розподільної мережі із системою TN-C цілком можливе і навіть рекомендоване вимогами ПУЕ п. 1.7.62 Живлення електроустановок напругою до 1 кВ з використанням системи TТ доцільно виконувати в разі розширення системи електропостачання без належної перевірки вимог до автоматичного вимикання живлення, які треба виконувати в електроустановках з системою TN у разі застосування пристроїв захисту, що реагують на надструми.
У відповідності до вимог ПУЕ п. 1.7.62 ПУЕ Підключення електроустановки із системою ТТ до розподільної мережі із системою TN-C, джерело живлення якої має спільний заземлювальний пристрій з електроустановкою понад 1 кВ, треба виконувати з перевіркою напруги на цьому заземлювальному пристрої в разі протікання через нього максимально можливого струму подвійного замикання на землю, що виникло в мережі напругою понад 1 кВ. Якщо ця напруга перевищує випробувальну напругу обладнання електроустановки з системою ТТ, то таке приєднання застосовувати заборонено.
Інших обмежень для приєднання електроустановки із системою ТТ до розподільної мережі із системою TN-C не існує.

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: