Автор Тема: Захист ТН 35 кВ і наявність захисного екрана над приводом вакуумного вимикача 35 кВ.  (Прочитано 337 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн stels

  • **
  • Спасибо
  • -Given: 33
  • -Receive: 0
  • Сообщений: 49
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
Всім привіт.
Пів року тому робив проект реконструкції ВРУ 35 кВ, щойно потішили зауваженнями.

Два питання:
1. Чи є конкретна вимога встановлення ОПН 35 кВ у колі ТН 35 кВ? (якщо є - дайте, будь ласка, пункт нормативу, бо я не можу знайти). Виконав захист лише запобіжниками після роз'єднувача ТН.
2. Вимагають встановлення захисного екрану над приводом вимикача 35 кВ. Чи є така вимога?
Наскільки я в курсі, захисні екрани у мережах 6-35 кВ встановлюють над ручними приводами роз'єднувачів із відкритими головними комутаційними ножами.
Дякую.

Оффлайн Андрюха РЗА

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 345
  • -Receive: 471
  • Сообщений: 3 487
  • Country: ua
  • Инженер РЗиА и ТМ
  • Awards Серебрянная сова (250 благодарностей + 1000 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Щодо встановлення ОПН-ів чітких вимог наскільки я знаю нема. В Києві кілька років тому діяли "Тимчасов рекомендаціїї по встановленню ОПН-ів". А так є лише рекомендації виробників.
Так ось згідно з ними (зокрема від Тавриди-Електрик) одним з найбільш чуттєвих пристроїв до дії комутаційних перенапруг є трансформатори, в тому числі і трансформатори напруги. Тому цю вимогу не можна назвати притягнутою за вуха. Вона цілком логічна.
Щодо захисного екрану не підкажу.
Дела не всегда обстоят так, как кажется

Оффлайн swesla

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 2
  • -Receive: 9
  • Сообщений: 51
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
Есть СОУ-Н МЕВ 40.1-21677681-67:2012 по выбору и применению ОПН в РУ.
 В п.8.3.7 говорится в каких случаях НЕ нужно ставить ОПН, в т.ч. НЕ нужно и для защиты изоляции ТТ и ТН.

Оффлайн Андрюха РЗА

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 345
  • -Receive: 471
  • Сообщений: 3 487
  • Country: ua
  • Инженер РЗиА и ТМ
  • Awards Серебрянная сова (250 благодарностей + 1000 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
В п.8.3.7 говорится в каких случаях НЕ нужно ставить ОПН, в т.ч. НЕ нужно и для защиты изоляции ТТ и ТН.
Щодо ТТ цілком згоден, а ось щодо ТН особисто я маю сумніви.
Дела не всегда обстоят так, как кажется

Оффлайн stels

  • **
  • Спасибо
  • -Given: 33
  • -Receive: 0
  • Сообщений: 49
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
коротше,  відписав лист, щоб дали посилання на пункти нормативної документації, згідно чого написали зауваження. Ждьомс :)

 

Предупреждение: в данной теме не было сообщений более 150 дней.
Если Вы не уверены что хотите ответить, то лучше создайте новую тему.

Имя:     Email:     Я не спамер