Автор Тема: п 11.10 Після засобу обліку, включеного безпосередньо в живильну мережу, має бути встановлений апара  (Прочитано 9390 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Shturman

  • *****
  • Спасибо
  • -Given: 56
  • -Receive: 55
  • Сообщений: 653
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
як на мене, то вимога 11.10 є застарілою на сьогоднішній день коли перед лічильниками завжди ставляться автомати. Колись перед лічильниками ставились просто рубильники. От тоді після лічильника треба було  ставити автомат

Оффлайн Сугор

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 267
  • -Receive: 917
  • Сообщений: 9 290
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Коллегі, норми писалися за часів коли ніхто не думав застосовувати квартирні щитки. За звичай в поверховому щиту перед лічильником ставили пакетник, а після лічілника автомати або запобіжники для захисту ліній квартири. Норми вимагають комутаційний аппарат перед лічильником щоб його можна було відключити для заміни. Обли вимагають автомат перед лічильником для обмеження споживання, і якщо з поверхового щита до квартири іде одна лінія, то ставити ще один автомат після лічільника немає сенсу.

Оффлайн Shturman

  • *****
  • Спасибо
  • -Given: 56
  • -Receive: 55
  • Сообщений: 653
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
цілком підтримую. Норми нормами, але ще повинен бути присутній здоровий глузд. А тих хто вимагає після лічильника ставити автомат при наявності автомата до лічильника можна назвати дилетантами, що не розуміють суті.

Оффлайн Alex1208

  • *
  • Спасибо
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
  • Сообщений: 9
    • Просмотр профиля
    • Awards
Тобто п.11.10 взагалі втрачає зміст.
Тепер вже п 11.9 (уважно) "...Дана вимога не поширюється на розрахункові засоби обліку, расташовані беспосередньо в квартирах."
І далі "...дозволяється установлення загального комутаційного апарата для всіх квартир...."
В такому випадку (для відключення електроприладів тільки однієї квартири) і потрібен комутаційий апарат після лічильника

Оффлайн IgorS

  • *****
  • Спасибо
  • -Given: 74
  • -Receive: 54
  • Сообщений: 605
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Тут десь світився спец з РЕМу, нехай би прокоментував!

Оффлайн andery

  • Administrator
  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 1118
  • -Receive: 559
  • Сообщений: 3 161
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
andery, навіщо ти шукає логіку в наших нормах, з чого ти взяв що вона там є...?
так тому що ми ці норми маємо виконувати!  :D
А так виходить, що деякі норми можна не виконувати... втрачається зміст існування та призначення норм... тому ще до половину пунктів норм можна знайти "логічне" пояснення чому їх можна не виконувати.
Коллегі, норми писалися за часів коли ніхто не думав застосовувати квартирні щитки.
В 2010 році це вже була дуже поширена практика.
В Росії, здається, ця норма, також присутня, (поправьте мене якщо це не так). Так там перед лічильником кладуть або ПЗВ (пристрій захисного відімкнення) або ВН (вимикач навантаження), а після АВ (автоматичний вимикач).
Я бачив в проектах поверхові щити ВН - лічильник - АВ - ПЗВ

Оффлайн Сугор

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 267
  • -Receive: 917
  • Сообщений: 9 290
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
andery, в нас норми переписують під заказ щось продати. Стосовно ПЗВ перед лічильником, то як на мене сумнівне рішення. якщо ставити 30мА, то на мою думку буде часто спрацьовувати, а 300мА  hmmmm від пожежі?

Оффлайн andery

  • Administrator
  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 1118
  • -Receive: 559
  • Сообщений: 3 161
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
а 300мА  від пожежі?
так, в Росії це обов'язкова вимога. Може бути не на 300мА, а на 100мА
« Последнее редактирование: 24 Декабрь 2018, 09:45:40 от andery »

Оффлайн andery

  • Administrator
  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 1118
  • -Receive: 559
  • Сообщений: 3 161
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
Так що, виходить, що цей пункт можна не виконувати, якщо у нас перед лічильником стоїть автоматичний вимикач, який захищає кабель після лічильника?

Оффлайн Сугор

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 267
  • -Receive: 917
  • Сообщений: 9 290
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
andery, якщо чесно, то я над цім ніколи не замислювався. За звичай, для житла, я використовую поверхови щити заводського виконання.  http://emko.ua/index.php/-3/2012-01-30-07-16-50?start=2 Щоб не було зауважень від експеризи при однофазному обліку і щитку в квариті, про всяк випадок, ставлю ставлю однакові двух полюсні автомати до дічильника і після, при трьох фазному обліку ставлю один чотирьох модульний автомат перед лічилиником, для другого автомату вже не вистачає місця.

Оффлайн Землянин

  • **
  • Спасибо
  • -Given: 2
  • -Receive: 2
  • Сообщений: 35
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Опытный, толковый электрик в Киеве
    • Awards
Обленерго вимагає обов'язково перед лічильником автоматичний вимикач.
Здравомыслящее требование, помимо возможности обесточить счётчик для обслужывания защита счётчика от сверхтоков и в некоторой мере от импульсных перенапряжений.

Згідно п.11.10 я маю покласти і після лічильника автоматичний вимикач.

Який змість в автоматичному вимикачі після лічильника?
Это один из МНОГОЧИСЛЕННЫХ ляпов нормативов!
Электрика, резервное электроснабжение, отопление, консультации, и заочно.

 

Предупреждение: в данной теме не было сообщений более 150 дней.
Если Вы не уверены что хотите ответить, то лучше создайте новую тему.

Имя:     Email:     Я не спамер