Автор Тема: п 11.10 Після засобу обліку, включеного безпосередньо в живильну мережу, має бути встановлений апара  (Прочитано 12482 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1169
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 239
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Обленерго вимагає обов'язково перед лічильником автоматичний вимикач.
Згідно п.11.10 я маю покласти і після лічильника автоматичний вимикач.

Який змість в автоматичному вимикачі після лічильника?

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 305
  • Повідомлень: 1 919
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
 п.11.10 вимагає автоматичний вимикач для захисту кабеля,  п.11.9 вимагає наявність комутаційного апарату перед лічильником, але Обленерго вимагає саме автоматичний вимикач перед лічильником, так як це монополіст. Не бачу криміналу, якщо поставити лише один автоматичний вимикач перед лічильником, який буде виконувати функцію комутаційного апарату, захисту кабеля та обмеження дозволеної потужності.
А другий автоматичний вимикач краще поставити в квартирному щиті.
« Останнє редагування: 20 Грудень 2018, 15:49:18 від CC19 »

Offline grun

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 108
  • -Receive: 82
  • Повідомлень: 359
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Який змість в автоматичному вимикачі після лічильника?
Колись я задавав в обленерго таке питання, мені відповіли, що автомат перед лічильником захищає лічильник, а після лічильника захищає кабель :D

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1169
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 239
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Не бачу криміналу, якщо поставити лише один автоматичний вимикач перед лічильником, який буде виконувати функцію комутаційного апарату, захисту кабеля та обмеження дозволеної потужності.
А другий автоматичний вимикач краще поставити в квартирному щиті.
Так і я не бачу, але п.11.10 вимагає цього, якщо квартирний щит знаходиться далі ніж 10м від поверхового щита.
Quote (selected)
11.10 Після засобу обліку, включеного безпосередньо в живильну мережу, має бути встановлений апарат захисту якнайближче до засобу обліку, але не далі ніж 10 м по довжині електропроводки. Якщо після засобу обліку відходить декілька ліній, обладнаних апаратами захисту, встановлення загального апарата захисту не потрібне.

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1169
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 239
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Обленерго не проти лише автоматичного вимикача до лічильника, але це є порушення п.11.10 ДБН 23

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 305
  • Повідомлень: 1 919
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
але це є порушення п.11.10 ДБН 23
Ну що сказати, з юридичної точки зору - так, з інженерної - ні. Але з юридичної точки зору, також потрібно враховувати селективність  (привіт Обленерго) :) Я проектую з одним автоматом, але нав'язувати свою думку не хочу beer

Колись я задавав в обленерго таке питання, мені відповіли, що автомат перед лічильником захищає лічильник, а після лічильника захищає кабель 
100% :D

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1169
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 239
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 305
  • Повідомлень: 1 919
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Логіку я бачу тільки таку: п.11.10 вимагає автомат для захисту кабеля, п.11.9 лише комутаційний апарат перед лічильником (захищати лічильник та обмежувати потужність норми не вимагають), і так було з часів BCH 59-88 (можливо й раніше). Тут все логічно. Але тепер влізло Обленерго і вимагає незаконні вимоги, а ДБН - не актулізували під ці вимоги...

Offline Shturman

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 56
  • -Receive: 55
  • Повідомлень: 675
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
при наявності автомата перед лічильником встановлення автомата після лічильника не логічно. Якщо перед лічильником стоїть просто рубильник, то після лічильника ставити автомат потрібно

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1169
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 239
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
при наявності автомата перед лічильником встановлення автомата після лічильника не логічно.
Так не логічно, але п.11.10 ДБН 23 вимагає цього!

Offline Alex1208

  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
  • Повідомлень: 15
    • Перегляд профілю
    • Awards
Так не логічно, але п.11.10 ДБН 23 вимагає цього!
А ні трохи....
п. 11.10 (уважно) "Після засобу обліку, включеного безпосередньо в живлячу мережу,...."
Тоб-то автоматичний вимикач "після" обов'язково встановлюється у разі якщо нема "перед".


Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1169
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 239
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
"Після засобу обліку, включеного безпосередньо в живлячу мережу,...."
А після автоматичного вимикача, він вже включений в живлячу мережу небезпосередньо...?
А після вимикача навантаження, він вже включений в живлячу мережу безпосередньо...?

Так п.11.9 вимагає обовязково ставити перед лічильником комутаційний апарат!

В новому проекті неможе виникнути ситуація коли перед лічильником нічого не стоїть!

Тобто п.11.10 взагалі втрачає зміст.

Я ніколи не зустрічав лічильників перед якими нічого не стояло.


Offline Alexandrrr

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 43
  • -Receive: 7
  • Повідомлень: 69
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
включеного безпосередньо
можливо, в п. 11.10 мається на увазі лічильник включений в мережу безпосередньо без вимірювальних трансформаторів струму чи напруги
« Останнє редагування: 21 Грудень 2018, 10:45:05 від Alexandrrr »

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1169
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 239
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
можливо, в п. 11.10 мається на увазі лічильник включений в мережу безпосередньо без вимірювальних трансформаторів струму чи напруги
Так який зміст ставити перед лічильником прямого включення коммутаційний апарат та, після лічильника автомат?

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 305
  • Повідомлень: 1 919
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
andery, навіщо ти шукає логіку в наших нормах, з чого ти взяв що вона там є...? :)
а, Alex1208, все слушно зауважив. Безпосередньо - я розумію як - без захисту...

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: