Автор Тема: Розміщення ППКП, блоків комутації, релейних блоків в приміщенні електрощитової.  (Прочитано 2478 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн ВВ

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
  • Сообщений: 190
  • Country: 00
  • ПОЖАР только в сердце
    • Просмотр профиля
    • Awards
Житловий будинок обладнується пожежною сигналізацією. По проекту є тільки приміщення електрощитової в підвалі. Ні приміщення консьєржа ні приміщення охорони немає з постійним перебуванням персоналу. Чи дозволено розміщувати обладнання пож. сигналізації в даній ситуації з виводом сигналів "Пожежа" та "Несправність" на ПЦН?

Оффлайн rga

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 216
  • -Receive: 673
  • Сообщений: 5 357
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards

Оффлайн Gannibal

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 12
  • -Receive: 28
  • Сообщений: 183
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
В электрощитовой установить не получится - нарушение п.7.2.25 ДБН В.2.5-56:2014. Как вариант попробуйте найти другое помещение с соблюдением п.7.2.24 (если сможете обосновать установку прибора в помещении без постоянного пребывания людей).

Оффлайн ВВ

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
  • Сообщений: 190
  • Country: 00
  • ПОЖАР только в сердце
    • Просмотр профиля
    • Awards
п.7.2.25 ДБН В.2.5-56:2014


Пожежонебезпечна зона? категорія Д в електрощитовій.  А згідно пункту п.7.2.2 ДБН В.2.5-56 як раз можливо.

Оффлайн Сбал

  • ****
  • Спасибо
  • -Given: 8
  • -Receive: 19
  • Сообщений: 238
    • Просмотр профиля
    • Awards

Оффлайн Gannibal

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 12
  • -Receive: 28
  • Сообщений: 183
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
Интересно, а как вы по правилу устройства электроустановок рассчитали категорию Д?
Может П-ІІа?
 
« Последнее редактирование: 06 Ноябрь 2018, 17:57:33 от Gannibal »

Оффлайн Gannibal

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 12
  • -Receive: 28
  • Сообщений: 183
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
7.2.25   ППКП і апаратуру управління заборонено встановлювати у вибухонебезпечних і поже- жонебезпечних зонах (згідно з НПАОП 40.01-1.32). Обладнання АСПГ та СПС, що розміщується у межах вибухонебезпечної зони, повинно мати допустимий рівень вибухозахисту і ступінь захисту оболонки електричних апаратів і приладів. Прокладання проводів і кабелів у таких зонах повинно відповідати вимогам НПАОП 40.01-1.32 відповідно до класу вибухонебезпечної зони.

Оффлайн ВВ

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
  • Сообщений: 190
  • Country: 00
  • ПОЖАР только в сердце
    • Просмотр профиля
    • Awards

Оффлайн ВВ

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
  • Сообщений: 190
  • Country: 00
  • ПОЖАР только в сердце
    • Просмотр профиля
    • Awards
якісь там трансформаторні с сухим трансформатором, приміщення розподільчих пристроїв до 1000В та більше навіть Д. З масляним так тільки В. Добре горить масло) Може є в кого розрахунок для електрощитової з категорією В?

Оффлайн Сбал

  • ****
  • Спасибо
  • -Given: 8
  • -Receive: 19
  • Сообщений: 238
    • Просмотр профиля
    • Awards
Категорийность, - присваивается на основе расчётов, потому подобные заявления
категорія Д в електрощитовій.
в народе обзывают "а здесь селёдку заворачивали".


Оффлайн ВВ

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
  • Сообщений: 190
  • Country: 00
  • ПОЖАР только в сердце
    • Просмотр профиля
    • Awards
ну то покажіть розрахунок бо в переліку мабуть помилилися і вся нафтогазова промисловість з такими приміщеннями має горіти.

Оффлайн ВВ

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
  • Сообщений: 190
  • Country: 00
  • ПОЖАР только в сердце
    • Просмотр профиля
    • Awards

ДБН В.2.2-15:2005
    5.44
Пристрої місцевого керування обладнанням протипожежного захисту слід розміщувати
 безпосередньо в приміщеннях його розташування.
 Пристрої індикації та керування системами пожежної сигналізації, димовидаляння та підпору
 повітря слід розміщувати у приміщенні пожежного поста за його наявності або в електрощитовому приміщенні будинку.

Оффлайн Tanya Lu

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 36
  • -Receive: 8
  • Сообщений: 72
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
Цитировать (выделенное)
По проекту є тільки приміщення електрощитової в підвалі

в электрощитовой в подвале есть естественное освещение?


Цитировать (выделенное)
если сможете обосновать установку прибора в помещении без постоянного пребывания людей

Обосновать можно - есть объекты, на которых не предусмотрено постоянное пребывание дежурного персонала.


Часто вижу проекты, где никто не обращает внимание на требование по освещенности.



Оффлайн ВВ

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
  • Сообщений: 190
  • Country: 00
  • ПОЖАР только в сердце
    • Просмотр профиля
    • Awards
Цитировать (выделенное)
По проекту є тільки приміщення електрощитової в підвалі

в электрощитовой в подвале есть естественное освещение





Ця вимога стосується пожежного поста де є персонал , а ми тут вирішили пристрої поставити без персоналу тому и вікна зайві) Та пожежний пост не допускається розміщувати в підвалі)


Оффлайн ВВ

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
  • Сообщений: 190
  • Country: 00
  • ПОЖАР только в сердце
    • Просмотр профиля
    • Awards
Буду вдячний за точний розрахунок для електрощитової з визначенням, що є пожежне навантаження і має категорію П-ІІа. Бо одні міркування програють перед Переліком приміщень вказаних вище.

 
Имя:     Email:     Я не спамер