Автор Тема: Аэрозольное пожаротушение  (Прочитано 2344 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 853
  • Повідомлень: 6 515
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Аэрозольное пожаротушение
« : 20 Вересень 2018, 12:48:55 »
Экспертиза проекта АПТ затребовала полновесный раздел ОВНС (оцінка впливів на навколишнє сердовище).
Отделаться общими фразами на на наличие сангигсертификата, ссылкой на производителя о безвредности аэрозоля для имущества и людей при надлежащей защите, а также на герметичность защищаемого помещения, не удалось.
Ни в сети, ни в документации на АГС внятной информации о характеристиках аэрозоля (АГС), а также о влиянии компонентов на среду не нашлось. Также неясно как удалять последствия тушения. Подозреваю. что не веником эту пыль сметают.

Раздел требуют по ДБН А.2.2-1-2003, а это:
2 СТРУКТУРА І СКЛАД РОЗДІЛУ ОВНС
2.1 Розділ ОВНС повинен містити такі підрозділи:
- підстави для проведення ОВНС;
- фізико-географічні особливості району і майданчика (траси) будівництва об'єкта проектування;
- загальна характеристика об'єкта проектування;
- оцінка впливів планованої діяльності на навколишнє природне середовище;
- оцінка впливів планованої діяльності на навколишнє соціальне середовище;
- оцінка впливів планованої діяльності на навколишнє техногенне середовище;
- комплексні заходи щодо забезпечення нормативного стану навколишнього сере¬довища і його безпеки;
- оцінка впливів на навколишнє середовище під час будівництва;
- Заява про екологічні наслідки діяльності.

Если у кого-то есть хоть какая-нибудь полезная информация или кто-то проходил подобную экспертизу, поделитесь, пожалуйста.

Offline Tanya Lu

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 47
  • -Receive: 8
  • Повідомлень: 86
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аэрозольное пожаротушение
« Reply #1 : 20 Вересень 2018, 16:04:09 »
Запросите у производителя ТУ на огнетушащее вещество.
Там должна быть информация о влиянии на атмосферу, что делать в случае разлива, как утилизировать и т.д.
Или, если ОТВ производится по ГОСТу , то это должно быть в ГОСТе прописано.
Часть вопросов закроете.

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 853
  • Повідомлень: 6 515
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аэрозольное пожаротушение
« Reply #2 : 20 Вересень 2018, 22:39:21 »
Запросите у производителя ТУ на огнетушащее вещество.
Производитель - Россия. Вряд ли они ТУ раздавать будут.
Состав продуктов сгорания нашелся в РЭ на модели АГС-11 и 6. А в РЭ на АГС-8 их нет (зато красивее оформлено :) ), а искать начала именно оттуда. Права эти химические формулы мало о чем говорят обычному не-химику, но есть надежда, что все это не опасно, раз сертификат есть.
Основное, что интересует - объем, в котором нужно следовать требованиям ДБН А.2.2-1-2003. Поскольку он пугающий.

Offline Combat73

  • *
  • Thank You
  • -Given: 4
  • -Receive: 5
  • Повідомлень: 14
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аэрозольное пожаротушение
« Reply #3 : 24 Вересень 2018, 12:34:09 »
Найміть інженера-проектувальника з кваліфікаційним сертифікатом: "інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення безпеки життя і здоров'я людини, захисту навколишнього природного середовища, щодо об'єктів будівництва класу наслідків (відповідальності) СС2(середні наслідки)"

Offline dozen

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 61
  • -Receive: 16
  • Повідомлень: 97
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аэрозольное пожаротушение
« Reply #4 : 24 Вересень 2018, 17:07:57 »
А что говорит Алтосан? Они же позиционируют себя как "ексклюзивного дилера АТ «Граніт-Саламандра» на території України"?

Offline iop

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 154
  • -Receive: 27
  • Повідомлень: 287
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аэрозольное пожаротушение
« Reply #5 : 25 Вересень 2018, 13:58:02 »
підстави для проведення ОВНС
А яка підстава?
Что-то из ст.3 ЗУ "Про оцінку впливу на довкілля" ?

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 853
  • Повідомлень: 6 515
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аэрозольное пожаротушение
« Reply #6 : 29 Вересень 2018, 21:37:19 »
А что говорит Алтосан? Они же позиционируют себя как "ексклюзивного дилера АТ «Граніт-Саламандра» на території України"?
Дали всю информацию, какая есть, спасибо им.
Оставался вопрос объема. Но уже отдали повторно в экспертизу, посмотрим, хватит или нет.
А яка підстава?
Что-то из ст.3 ЗУ "Про оцінку впливу на довкілля" ?
"Відсутній розділ "ОВНС", розроблений у складі проекту відповідно до вимог ДБН А.2.2-1-2003."
В составе РП таки есть ОВНС. Любят эксперты ссылаться на состав проекта на строительство и переубедить невозможно. С другой стороны ОТВ может влиять на окружающую среду и разумные основания для такого требования есть.

и
"Необхідно надати інформацыю щодо безпечності аэрозолю для населення, місця викидів та результати його розсіювання після спрацювання СПГ, враховуючи вимоги А.2.2-1-2003 (п.2.5), ДСП №201-97 (п.2.5, 2.6) та ДСП №173-96 (п.8.6)"
Что за ДСП, понятное дело, совсем неясно.


« Останнє редагування: 29 Вересень 2018, 22:35:20 від rga »

Offline Tanya Lu

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 47
  • -Receive: 8
  • Повідомлень: 86
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аэрозольное пожаротушение
« Reply #7 : 29 Вересень 2018, 23:29:16 »
ДСП - державні санітарні правила
https://dnaop.com/html/2375_8.html

Offline grun

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 105
  • -Receive: 82
  • Повідомлень: 359
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аэрозольное пожаротушение
« Reply #8 : 01 Жовтень 2018, 09:53:14 »
Може комусь це допоможе. В мене була експертиза КТП-27,5/0,4 кВ, так там теж потрібно було розробити розділ ОВНС, я його розробив, а потім у відповіді експерта було сказано що не потребує оцінці впливу. Тобто я так розумію, що мені потрібно було спочатку правильно відмазатися від цього розділу і не виконувати його.  Надсилаю зауваження і кінцеву відповідь експерта

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 853
  • Повідомлень: 6 515
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аэрозольное пожаротушение
« Reply #9 : 01 Жовтень 2018, 17:27:46 »
Тобто я так розумію, що мені потрібно було спочатку правильно відмазатися від цього розділу і не виконувати його.
Ну, да. Если это пожарная сигнализация или оповещение, то можно просто отмазаться от замечания. С тушением сложнее, поскольку выпускаем в окружающую среду нечто, ей не свойственное, поэтому нужно обосновать, что это условно безопасно.

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 853
  • Повідомлень: 6 515
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аэрозольное пожаротушение
« Reply #10 : 03 Жовтень 2018, 19:11:54 »
Може комусь це допоможе. В мене була експертиза КТП-27,5/0,4 кВ, так там теж потрібно було розробити розділ ОВНС, я його розробив, а потім у відповіді експерта було сказано що не потребує оцінці впливу. Тобто я так розумію, що мені потрібно було спочатку правильно відмазатися від цього розділу і не виконувати його.
Получили замечание экологической экспертизы по другому объекту с пожарной сигнализацией и оповещением. Очень порадовал.
Замечание такое же: "Надати на розгляд розділ ОВНС ...", а дальше эксперт на страницу расписала этот самый раздел ОВНС, с доказательствами, почему СПС и ОП не влияют на окружающую среду. Спасибо ей большое!
Может, кому пригодится.

Offline iop

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 154
  • -Receive: 27
  • Повідомлень: 287
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аэрозольное пожаротушение
« Reply #11 : 12 Жовтень 2018, 12:55:33 »
Подозреваю. что не веником эту пыль сметают.
ДБН В 2.5-56
Ж.8.4.4 Після осідання аерозолю в приміщенні необхідно провести вологе прибирання (бажано
підкисленою водою з рівнем рН = 4-5). Працівники повинні застосовувати гумові рукавиці, захисні
окуляри та респіратори.

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: