Автор Тема: Кнопки в шафах пожежних кранів більше не потрібні?  (Прочитано 10826 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 853
  • Повідомлень: 6 515
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Ну, і яким чином рекомендація щодо місця розташування (якихось) кнопок (якогось) дистанційного пуску в шафах пожежних насосів, компенсує відсутність в пункті 11.3.1.1   "Електрокерування..." вимоги щодо організації самого дистанційного пуску. Якщо такої вимоги нема (а її там нема), то й проектувати такий пуск не потрібно (міркуючи в межах формальної логіки).
А как Вы представляете эту "вимогу", так, чтоб это Вас устроило?
Впрочем, дело хозяйское. Нарушение нормативов - теперь личное дело проектировщика, и ответственность он несет самостоятельно и до конца своей жизни.

Offline my_move

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 9
  • -Receive: 71
  • Повідомлень: 725
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
А как Вы представляете эту "вимогу", так, чтоб это Вас устроило?
Я вже вище натякав, як я собі ще уявляю... (вам теж треба трошки повчитись читати, а не тільки себе слухати). Повторюю, було б добре як тут.

13.4 Системи газового, порошкового та аерозольного пожежогасіння
13.4.1 Електрокерування повинно забезпечити:
а) автоматичний пуск;
б) дистанційний пуск;
...
д) контроль працездатності електричних ланцюгів управління, що формують запуск (визначення обриву);



Нарушение нормативов - теперь личное дело проектировщика...
Може й так, але якщо норми дурнуваті, то чи має за це відповідати проектувальник. Вам здається що так, мені - що ні.

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 853
  • Повідомлень: 6 515
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Я вже вище натякав, як я собі ще уявляю... (вам теж треба трошки повчитись читати, а не тільки себе слухати). Повторюю, було б добре як тут.
А зачем догадываться, кто что имел в виду, выражая недовольство? Лучше переспросить. Однозначный текст вопросов не вызывает. Но пока все равно не все ясно.

Пуск в Ваше понятие управления не входит? В чем тогда заключается управление насосами, дистанционное и местное?

Offline my_move

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 9
  • -Receive: 71
  • Повідомлень: 725
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Пуск в Ваше понятие управления не входит? В чем тогда заключается управление насосами, дистанционное и местное?
Ні, пуск до складу функції "управління" не входить. Пуск входить до складу функції "електрокерування" (так в документі). А "управління", яке теж мало б входити до складу функції "електрокерування" нарівні з пуском, окрім власної і власно функції пуску призначено ще й для зупинки того обладнання, управління яким виконується. Тому б я волів, щоб в нормах було чітко вказано функцію "дистанційного пуску". Однак, все це лірика, а далі не ліпше: для даної теми ДБН В.2.5-56 2014 не передбачає контролю цілісності ланцюгів дистанційного пуску; така ось дикість.

Offline grossel

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 110
  • -Receive: 1618
  • Повідомлень: 9 968
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность II- 2й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Ну вы my_move, я извиняюсь, и накрутили.
Для данных систем в обязательном порядке должны предусматриваться:
а) местное управление возле электроприводов насоса (в зоне видимости) которое служит для местного управления ЭД насосов в режиме ремонта и пусконаладки, а также для местного управления в рабочем режиме и, согласно главы 5 ПУЭ, для блокировки электропривода в режиме ремонтных работ при наличии дистанционного и автоматического пуска;
б) дистанционное-путем нажатия кнопки возле ПК или при открытии ПК наполовину. Дистанционное означает- ручное управление посредством воздействия на командоаппарат установленный вне зоны видимости управляемого электропривода или оборудования;
в) автоматическое-управление которое осуществляется без участия обслуживающего персонала, по сигналу от датчиков и оборудования СПЗ.
По моему тут все предельно ясно и вам дали ссылки на пункты в соответствующих документах.
Если вы хотите сделать ревизию соответствующим НД, я вам советую сделать свой проект по своему разумению и посмотреть на реакцию МЧС-например. А то они привыкли при сдаче объекта крутить ПК и смотреть срабатывает система при открытии ПК наполовину  или нет, нажимать кнопки, смотреть напор струи, нормальное давление или нет-вот вы их и удивите. :D
« Останнє редагування: 14 Квітень 2018, 11:35:51 від grossel »
канал видео wwwGenPlanaNet на YouTube
http://www.youtube.com/user/wwwGenPlanaNet

Offline my_move

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 9
  • -Receive: 71
  • Повідомлень: 725
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Для данных систем в обязательном порядке должны предусматриваться
Вірно пишите, герр grossel, однак, дещо не таке як вам ввижається. Я знаю як це працює. Бо якби не знав, мене навряд чи хвилювало б чому в ДБН В.2.5-56 2014 відсутній режим дистанційного пуску пожежних насосів і - який жах - контроль цілісності ланцюгів дистанційного пуску.

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 853
  • Повідомлень: 6 515
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Ні, пуск до складу функції "управління" не входить.
Ну, как хотите. Делайте проекты без дистанционного пуска и без контроля линии. Кто ж запретит тут Вам это делать? В конце концов, ответственность Ваша.

Offline my_move

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 9
  • -Receive: 71
  • Повідомлень: 725
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Делайте проекты без дистанционного пуска и без контроля линии. Кто ж запретит тут Вам это делать?
Пропонуєте порушувати вимоги чинного ДБН В.2.5-56 2014?  ::)

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 853
  • Повідомлень: 6 515
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Пропонуєте порушувати вимоги чинного ДБН В.2.5-56 2014?  ::)
Какие требования? Те, которые Вы за требования не считаете?  :o

Offline my_move

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 9
  • -Receive: 71
  • Повідомлень: 725
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Какие требования? Те, которые Вы за требования не считаете?
Дивна ви якась, бо це якраз не я, а люд, який складав ДБН В.2.5-56 2014 вирішив, що режим "дистанційного пуску" від кнопок в шафах пожежних кранів не потрібен. І не вписав цю вимогу в текст нормативу. Її нема. І не буде: я подивився текст проекту змін до ДБН В.2.5-56 2014. Сам термін "дистанційний пуск" там таки передбачено, однак, підпункт "дистанційний пуск" в пункті про пуск пожежних насосів відсутній. Як на мене, це вже виглядає як принципова відмова від кнопок в шафах ПК.

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 853
  • Повідомлень: 6 515
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Дивна ви якась, бо це якраз не я, а люд, який складав ДБН В.2.5-56 2014 вирішив, що режим "дистанційного пуску" від кнопок в шафах пожежних кранів не потрібен. І не вписав цю вимогу в текст нормативу. Її нема. І не буде: я подивився текст проекту змін до ДБН В.2.5-56 2014. Сам термін "дистанційний пуск" там таки передбачено, однак, підпункт "дистанційний пуск" в пункті про пуск пожежних насосів відсутній. Як на мене, це вже виглядає як принципова відмова від кнопок в шафах ПК.
В наших нормативах существенных нестыковок и так слишком много, чтоб еще и высасывать их из пальца.

Offline grossel

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 110
  • -Receive: 1618
  • Повідомлень: 9 968
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность II- 2й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Во-первых, пожарные насосы, пожзадвижка на обводном трубопроводе являются технологическим оборудованием и относятся к разделу ВК и уже сантехники нам выдают техзадания на их подключение и задают алгоритм работы и уже их нормативные документы в этом плане являются для нас приоритетом-то есть их ДБН В.2.5-64 2012.
Во-вторых, почему вы считаете, что от кнопок возле ПК должны включаться пожнасосы, а я например считаю, что по сигналу от кнопок или открытии ПК наполовину должна открыться пожзадвижка на обводном трубопроводе, заполнить водой всас пожарных насосов с мокрым ротором и при достижении заданного (сантехниками) давления на насосе-включить пожарные насосы. Ибо в другом случае насосы при пуске ( без открытия пожзадвижки) просто создадут розряжение и завоздушивание пожарного трубопровода и естественно система работать не будет.
канал видео wwwGenPlanaNet на YouTube
http://www.youtube.com/user/wwwGenPlanaNet

Offline iop

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 154
  • -Receive: 27
  • Повідомлень: 287
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
ДБН В.2.5-64 2012 п.14.17
Сигнали на запускання пожежних насосів, відкривання запірної арматури на обвідній лінії водомірного вузла повинні надходити від кнопок, які встановлені на кожному поверсі в шафах пожежних кран-комплектів, та автоматично від датчика положення вхідної запірної арматури пожежного кран-комплекту в разі відкриття наполовину будь-якої з вхідної запірної арматури пожежних кран-комплектів.

ДБН В.2.5-56 2014 п.11.3.1.2
Формування командного імпульсу автоматичного пуску насосів підвищувачів тиску та відкривання електрозасувки на обвідній лінії водомірного вузла необхідно здійснювати від датчика положення пожежного кран-комплекту в разі відкривання наполовину будь-якого з пожежних кранів.

ДБН В.2.5-56 відмінив пуск від кнопок в шафах пожежних кранів?
Також він скасував: п. 4.26 ДБН В.2.2-15-2005, п. Ж.4 ДБН В.2.2-9-2009, та п.8.23 ДБН В.2.2-23:2009  beer.



Цитата:  ДБН В.2.2-23
При установке внутренних пожарных кранов на питающих трубопроводах водозаполненных
спринклерных установок согласно ДБН В.2.5-13 установка кнопок дистанционного пуска насосов
у пожарных кранов не требуется.


ДБН В.2.5-56 2014 не передбачає контролю цілісності ланцюгів дистанційного пуску; така ось дикість.

Он, также, не предусматривает это и для линий оповещения. А оборудование, такую возможность, предусматривает.
И нормальные проектировщики, надеюсь, тоже должны понимать важность этого момента. Хотя, очень часто встречаются проекты где отсутствует контроль целостности цепи того же оповещения.
« Останнє редагування: 18 Квітень 2018, 13:11:25 від iop »

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 853
  • Повідомлень: 6 515
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Цитата:  ДБН В.2.2-23
Quote (selected)
    При установке внутренних пожарных кранов на питающих трубопроводах водозаполненных
    спринклерных установок согласно ДБН В.2.5-13 установка кнопок дистанционного пуска насосов
    у пожарных кранов не требуется.
Насколько я знаю, ДСТУ Б ЕN 12845 запретил вешать ПК на трубопроводы спринклерных систем. Так что это актуально разве что для систем, выполненных по ДБН В.2.5-13-98*.

Offline iop

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 154
  • -Receive: 27
  • Повідомлень: 287
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Насколько я знаю, ДСТУ Б ЕN 12845 запретил вешать ПК на трубопроводы спринклерных систем.
Это в EN 2016-го года?

Т.к.  ДСТУ Б EN 12845:2011:

Цитата: НАЦІОНАЛЬНА ПРИМІТКА
Підключення  кран-комплектів  до  системи  спринклерного  пожежогасіння  можливе за умови забезпечення необхідних значень витрати води (з урахуванням  витрат води у спринклерній  системі)

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: