Автор Тема: Місце встановлення УЗО  (Прочитано 1857 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Vladimir_51700

  • **
  • Thank You
  • -Given: 10
  • -Receive: 1
  • Повідомлень: 39
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Місце встановлення УЗО
« : 26 Січень 2018, 09:58:47 »
Доброго всім дня!
Одного разу спілкуючись з колегами виник спір: де ж всетаки розміщувати в щитках адмін. будівель УЗО?
Дивлячись на каталоги провідних фірм з підбором та розміщенням апаратів в ОЩ зображена схама типу: ввідний автомат>"шини">лініі що відходять(декілька груп на освітлення та розеточна група на якій встановлене УЗО>після чого ця група може бути розділена на декілька підгруп, кожна з яких захищена своїм автоматом)
Так ось. Відповідно до ДБН В.2.5-27-2006 (який зараз скасований новим ДСТУ з аналогічною назвою, ще його не бачив але думаю що цей пункт зберігся) пристрій захисного відключення (УЗО) повинен бути захищене від дії струмів короткого замкнення. Моделючи ситуацію що кортке замикання виникло десь біля розеток та враховуючи той факт що в адмін. будівлях навряд чи до резеток будуть приєднані споживачі що будуть підпитувати струм короткого замкнення, вся енергія буде "витягуватись" з "системи". Тобто "великий" струм короткого замкнення від трансформатору по кабелю до ОЩ проходить через ввідний автомат, потім через УЗО, а вже тільки потім через автомат, що захищає цю лінію на якій виникло коротке замикання, який спрацьовує.
Розумію що час на всі ці операції не перевищує долей секунди, але  не краще б було встановити УЗО після автомату на захищаєму лінію?(тим самим зменшити час протікання струму короткого замкнення або ж взагалі виключити цю можливість)
Чи може тут щось інше криється чого я на розумію?
Чекаю на ваші думки...
Дякую.
« Останнє редагування: 26 Січень 2018, 10:01:46 від Vladimir_51700 »

Offline jordaned

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 9
  • -Receive: 38
  • Повідомлень: 148
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Місце встановлення УЗО
« Reply #1 : 26 Січень 2018, 12:02:07 »
розеточна група на якій встановлене УЗО>після чого ця група може бути розділена на декілька підгруп, кожна з яких захищена своїм автоматом)
Так роблять,для оптимізації(економії),там де є велика кількість розеточних груп. Недоліки  такого встановлення,це відключення всіх розеток при спрацюванні  в одній. Але з цим можно змиритися тому що це стається не так часто.Я можу тільки порекомендувати встановлювати 2-х полюсні автомати після УЗО.Бо у випадку пошкодження ізоляціі в нейтральному проводнику Ви зможете відключити автоматом пошкоджену лінію,і працювати далі,а не шукати на шині N,де  знаходиться пошкоджена нейтраль.

Offline Vladimir_51700

  • **
  • Thank You
  • -Given: 10
  • -Receive: 1
  • Повідомлень: 39
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Місце встановлення УЗО
« Reply #2 : 26 Січень 2018, 12:46:26 »
Так роблять,для оптимізації(економії)
Ну це я розумію, УЗО коштує не дуже дешево. Але у мене питання не стосується оптимізації чи економії коштів, а саме відпловідності схеми в ОЩ вимогам нормативної документації. Чи можна вважати УЗО захищеним від струмів короткого замкнення коли воно встановлене перед груповим автоматичним вимикачем (при всіх "справних" групових автоматах які відпрацюють швидше за ввідний)
Автоматичний вимикач це прилад для захисту від струмів КЗ і він захищає все що стоїть "після" нього, але не як не "перед" ним....

Offline jordaned

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 9
  • -Receive: 38
  • Повідомлень: 148
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Місце встановлення УЗО
« Reply #3 : 26 Січень 2018, 12:56:02 »
саме відпловідності схеми в ОЩ вимогам нормативної документації
"пристрій захисного відключення (УЗО) повинен бути захищене від дії струмів короткого замкнення"
Ввідний автомат захищає УЗО від струмів КЗ,про тепловий захист в вимогах не йдеться.Це моя думка.

Offline Shturman

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 56
  • -Receive: 55
  • Повідомлень: 675
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Місце встановлення УЗО
« Reply #4 : 26 Січень 2018, 14:01:48 »
Ввідний автомат захищає УЗО від струмів КЗ
так і є, захист УЗО від КЗ реалізується ввідним автоматом

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 358
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Місце встановлення УЗО
« Reply #5 : 26 Січень 2018, 17:11:29 »
розеточна група на якій встановлене УЗО>після чого ця група може бути розділена на декілька підгруп, кожна з яких захищена своїм автоматом)
Ця схема буде працювати тільки при невеликіх навантаженнях, наприклад, у квартирі. якщо мова йде про офіси, то краще кожну группу захищати окремим діфавтоматом.
Що стосується захисту від струмів к.з. то, як на мене, немає різниці в якій послідовності стоять автамат та УЗО. У проміжку між автоматом і УЗО вірогідність к.з. майже дорівнює нулю. А щоб розмовляти більш детально, а не робити припущень необхідно зробити розрахунки струмів к.з. та струмів витоку. Думаю що немає сенсу нагадувати що струм витоку у нормальному режимі не повинен перевищувати 1/3 від номіналу УЗО, тобто для УЗО на 30мА струм витоку не повинен перевищувати 10мА.

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: