Автор Тема: Расстояние между кабелями освещения  (Прочитано 388 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн ejen

  • ****
  • Спасибо
  • -Given: 35
  • -Receive: 13
  • Сообщений: 321
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Добрый день!
Делаю проект наружного освещения парка + электроснабжение там же расположенных киосков.
В одной траншее предполагается проложить:
1. кабель к парковым светильникам (по ТУ горсвета, АВБбШв-4х16)
2. резервный кабель к парковым светильникам (по ТУ горсвета, АВБбШв-4х16)
3. кабель к освещению спортплощадок (по ТУ горсвета, АВБбШв-4х16)
4. кабель питания киосков (тоже, наверное, АВБбШв-4х16)

Каким документом нормируется расстояние между кабелями освещения сечением не более 16 мм2?
Каким документом нормируется расстояние между кабелями освещения и кабелем силовым сечением не более 16 мм2?
Каким документом нормируется расстояние между подземной частью металлической опоры освещения и кабелем силовым сечением не более 16 мм2?
Гл.2.1 и гл.6.3 ПУЭ ничего об этом не говорят. Ориентироваться на гл.2.3 и типовик А5-92?

Оффлайн Roman3R

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 77
  • -Receive: 1034
  • Сообщений: 4 251
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность III-3й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) III по максимальному времени on-line пребывания на форуме За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений)
    • Просмотр профиля
    • Awards
Каким документом нормируется расстояние между кабелями
ПУЕ
2.3.61
Відстань між КЛ у траншеї має становити не менше ніж:
- 0,1 м - між силовими кабелями напругою до 10 кВ, а також між ними і контрольними кабелями;
Відстань між кабелями напругою до 35 кВ, які обслуговують різні організації, або відстань від силових кабелів такоїнапруги до кабелів зв'язку має бутине меншеніж 0,5 м. Цю відстань дозволено зменшувати до 0,25 м з урахуванням місцевих умов і на підставі розрахунків електромагнітного впливу на кабелі зв'язку. При цьому має бути забезпеченим захист від пошкоджень у разі короткого замикання в одному із кабелів (прокладання в трубах, стійких до поширювання полум'я).
Вчаться на своїх помилках, а на чужих роблять кар’єру

Оффлайн grossel

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 97
  • -Receive: 1238
  • Сообщений: 7 115
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность II- 2й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
ПУЭ гл.2, разделом 2.1 с учетом ссылки п.2.1.36 при прокладке в земле:
2.1.1.  Ця  глава  Правил  поширюється  на  електропроводки  силових, освітлювальних  і  вторинних  кіл  напругою  до  1  кВ  змінного  струму… силових кабелів з гумовою або пластмасовою ізоляцією в металевій, гумовій або пластмасовій оболонці з перерізом фазних жил,  виконаних  з  міді,  до  16  мм2 (алюмінію  –  до  25  мм2).
2.1.36.  Електропроводки,  улаштовані  в  землі,  слід  захищати  згідно з вимогами глави 2.3 цих Правил.
2.3.25. Під час вибору способів прокладання силових КЛ напругою до 35 кВ
необхідно керуватися наступним:
1. Під час прокладання КЛ у ґрунті дозволено в одній траншеї прокладати не
більше шести КЛ, без урахування резервних (як трижильних, так і одножильних).
За більшої кількості кабелів їх треба прокладати в окремих траншеях з відстанню
між групами кабелів, не меншою ніж 0,5 м..
2.3.58. Прокладають кабелі безпосередньо в ґрунті в траншеях на відстані від стінок траншеї, не меншій ніж 0,1  м, з підсипанням під кабель шару ґрунту товщиною 0,1 м..
2.3.61. Відстань між КЛ у траншеї має становити не менше ніж:
-  0,1  м  -  між  силовими  кабелями  напругою до  10  кВ,  а також  між  ними  і
контрольними кабелями;
канал видео wwwGenPlanaNet на YouTube
http://www.youtube.com/user/wwwGenPlanaNet

Оффлайн ejen

  • ****
  • Спасибо
  • -Given: 35
  • -Receive: 13
  • Сообщений: 321
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Roman3R, grossel,

Да с самой гл. 2.3 все ясно. Вопрос возник потому что
Цитировать (выделенное)
2.3.1. Ця глава Правил не поширюється на внутрішні кабельні мережі житлових і громадських будинків, на КЛ спеціальних електроустановок та на кабельні електропроводки напругою до 1 кВ з фазним перерізом жил кабелю до 16 мм2 кожна.

Этот пункт читал
2.1.36.  Електропроводки,  улаштовані  в  землі,  слід  захищати  згідно з вимогами глави 2.3 цих Правил.

Будем считать, что "слід  захищати" равнозначно "слід влаштовувати" (конкретно о защите говорится в п.2.3.59 "Кабелі по всій довжині траси КЛ треба захищати від механічних пошкоджень...") и под защитой подразумевается необходимое расстояние между кабелями?
« Последнее редактирование: 01 Октябрь 2017, 13:19:23 от ejen »

 

Предупреждение: в данной теме не было сообщений более 150 дней.
Если Вы не уверены что хотите ответить, то лучше создайте новую тему.

Имя:     Email:     Я не спамер