Автор Тема: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014  (Прочитано 1042 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Roman

  • ****
  • Спасибо
  • -Given: 40
  • -Receive: 36
  • Сообщений: 263
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
У ДБН В.2.5-56:2014, у п.9.2.9 міститься вимога наступного змісту: „Оповіщення повинно виконуватись у всіх приміщеннях будинків (споруд) із постійним та тимчасовим перебуванням людей та, за необхідності, на прилеглій до будинку території”. Отже, умовою необхідністі оснащення приміщення системою оповіщення, є перебування у ньому людей, постійне чи обмежене у часі (тимчасове). Оскільки тривалість відрізку часу, який відповідає тимчасовому перебуванню не визначена нормами, то виходить, що оповіщення слід виконувати в усіх приміщеннях. Адже перебування людей можливе в усіх приміщеннях. Так?

Оффлайн rga

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 187
  • -Receive: 652
  • Сообщений: 5 168
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Re: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014
« Ответ #1 : 26 Январь 2017, 09:43:01 »
Оскільки тривалість відрізку часу, який відповідає тимчасовому перебуванню не визначена нормами, то виходить, що оповіщення слід виконувати в усіх приміщеннях. Адже перебування людей можливе в усіх приміщеннях. Так?
В целом, да.
Если говорить о речевом, я не ставлю оповещение разве что в кладовках 1х1м. Сидеть там с закрытой дверью, чтоб не услышать динамик из соседнего помещения, практически невозможно.
С сиренами проще, их неплохо слышно и через дверь. Но здесь все индивидуально.

Оффлайн Roman

  • ****
  • Спасибо
  • -Given: 40
  • -Receive: 36
  • Сообщений: 263
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Re: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014
« Ответ #2 : 30 Январь 2017, 09:21:46 »
Можливо, існують якісь приміщення, де люди не перебувають?

Оффлайн rga

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 187
  • -Receive: 652
  • Сообщений: 5 168
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Re: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014
« Ответ #3 : 30 Январь 2017, 09:36:36 »
Можливо, існують якісь приміщення, де люди не перебувають?
А зачем строить помещения, в которых никогда не будет людей?

Оффлайн Firetuf

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 117
  • -Receive: 116
  • Сообщений: 1 163
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Re: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014
« Ответ #4 : 30 Январь 2017, 10:09:55 »
А зачем строить помещения, в которых никогда не будет людей?
еже ли юристы и технари прописали:
приміщеннях будинків (споруд) із постійним та тимчасовим перебуванням людей
значит таки есть места исключающие/допускающие постоянное и временное пребывание людей.
Согласен, что в жилых строениях это практически невозможно (но не факт), но есть же еще производственные!!! Может нужно смотреть глубже и шире? а? Может это Roman, и рассматривает?
_All__Cables__Are__Not__The__Same!_
Все кабели не одинаковые по качеству!

Оффлайн rga

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 187
  • -Receive: 652
  • Сообщений: 5 168
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Re: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014
« Ответ #5 : 30 Январь 2017, 10:19:11 »
Согласен, что в жилых строениях это практически невозможно (но не факт), но есть же еще производственные!!!
Придумайте помещение, в котором никогда не может быть человека. Зачем оно?
Было когда-то определение "временного пребывания", уже не помню где. Но в современных документах не помню такого. Если временное пребывание будет определяться, например, как больше 1 часа день, тогда есть от чего танцевать.

Оффлайн Firetuf

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 117
  • -Receive: 116
  • Сообщений: 1 163
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Re: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014
« Ответ #6 : 30 Январь 2017, 11:57:37 »
Придумайте помещение, в котором никогда не может быть человека.
а зачем мне что либо придумывать (да и что это собственно даст)?
Согласно ДБН В.2.5-56:2014,  п.9.2.9 - это те помещения, которые не относятся к категории " із постійним та тимчасовим перебуванням людей".
Вы говорите, что определения таких помещений нет
Но в современных документах не помню такого
так задайте вопрос разработчикам сего документа, а так получается, что они есть.
"Суслика видишь? Нет. А он есть"(с) ДМБ.
_All__Cables__Are__Not__The__Same!_
Все кабели не одинаковые по качеству!

Оффлайн rga

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 187
  • -Receive: 652
  • Сообщений: 5 168
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Re: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014
« Ответ #7 : 30 Январь 2017, 13:59:22 »
так задайте вопрос разработчикам сего документа
Вообще-то, для меня это проблемой не является.

Оффлайн Roman

  • ****
  • Спасибо
  • -Given: 40
  • -Receive: 36
  • Сообщений: 263
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Re: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014
« Ответ #8 : 02 Февраль 2017, 14:03:18 »
Конкретний приклад. Лабораторія використовує у дослідах хімічні реактиви, які зберігає в окремій будівлі. Ця будівля – склад, одноповерхова, одне єдине приміщення 35 кв.м., категорія приміщення - А (вибухонебезпечне). Постійного (безперервного) перебування персоналу, звісно, немає. Кожного дня зранку, на початку зміни, лаборант відчиняє склад, заходить до приміщення, набирає необхідні реактиви, зачиняє склад і полишає його до наступного ранку. Візуально лаборант контролює усе приміщення. Тривалість перебування на складі – 10 хвилин (максимум). Один раз у півріччя на склад завозять необхідні реактиви, розвантажують (кілька робітників) протягом  30 хвилин. На складі змонтовано пожежну сигналізацію (автоматичні та ручний сповіщувачі), шлейфи підключено до ППКП розташованого в будівлі лабораторії (приблизно 50м від складу). ППКП встановлено у приміщенні чергового інженера (приміщення з постійним цілодобовим перебуванням персоналу), на випадок пожежі передбачено встановлення в цьому ж приміщенні світлозвукового оповіщувача „Пожежа на складі”. У приміщенні складу оповіщення відсутнє. Прокоментуйте, будь ласка, необхідність системи оповіщення на складі в цьому випадку.
« Последнее редактирование: 02 Февраль 2017, 14:20:12 от Roman »

Оффлайн rga

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 187
  • -Receive: 652
  • Сообщений: 5 168
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Re: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014
« Ответ #9 : 02 Февраль 2017, 17:31:22 »
Прокоментуйте, будь ласка, необхідність системи оповіщення на складі в цьому випадку.
ДБН В.2.5-56, Таблица Б1:
19 Виробничі та складські будинки (кількість поверхів) категорій: А, Б, В - 1 этаж - СО1.

Что еще комментировать? :)
Разумность? Отклонения нужно согласовывать в установленном порядке. Согласуете - золотой ключик у Вас в кармане.

Оффлайн Roman

  • ****
  • Спасибо
  • -Given: 40
  • -Receive: 36
  • Сообщений: 263
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Re: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014
« Ответ #10 : 15 Февраль 2017, 15:45:39 »
Отклонения нужно согласовывать в установленном порядке
Враховуючи те, що наказ МНС від 15.11.2004  № 170 «Про затвердження Положення про порядок погодження з органами державного пожежного нагляду проектних рішень, на які не встановлено норми та правила, обґрунтованих відхилень від обов'язкових вимог нормативних документів» не діє,  ДСНС такі відхилення погодити не має права. Чинний "Закон про будівельні норми" частиною 5 статті 10 зобов'язує погоджувати відхилення від вимог ДБН із суб'єктом нормування. Суб'єктом нормуванння відповідно до статей 1,5 згаданого Закону виступає Мінрегіонбуд. Отже, виходить, порядок такий - копію проекта з відхиленнями від вимог ДБН відсилати на погодження в Мінрегіонбуд?

Оффлайн rga

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 187
  • -Receive: 652
  • Сообщений: 5 168
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Re: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014
« Ответ #11 : 15 Февраль 2017, 16:05:21 »
Отже, виходить, порядок такий - копію проекта з відхиленнями від вимог ДБН відсилати на погодження в Мінрегіонбуд?
Сомневаюсь, что там Ваш проект кто-то будет разбирать и искать отклонения. Это не разумно.
Обычно отклонения согласовывались описанием отклонений, их обоснований и компенсационных мероприятий. А там согласовательный орган решит, предлагаемые мероприятия разумны или нет.
Форма - Концепция (если отклонений много) или письмо (если мало).
Такие формы были раньше, сейчас тоже такие встречала.

Оффлайн Roman

  • ****
  • Спасибо
  • -Given: 40
  • -Receive: 36
  • Сообщений: 263
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Re: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014
« Ответ #12 : 15 Февраль 2017, 16:08:00 »
rga, перепрошую.
Концепция (если отклонений много) или письмо (если мало)
Кому?

Оффлайн rga

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 187
  • -Receive: 652
  • Сообщений: 5 168
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards

Оффлайн Roman

  • ****
  • Спасибо
  • -Given: 40
  • -Receive: 36
  • Сообщений: 263
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Re: п.9.2.9 ДБН В.2.5-56:2014
« Ответ #14 : 15 Февраль 2017, 16:27:13 »
Кому надсилати лист? Об'єкт не потребує проведення експертизи проектної документації (я про склад у дописі №8). Але ДСНС не погоджується з обгрунтуванням.

 

Предупреждение: в данной теме не было сообщений более 150 дней.
Если Вы не уверены что хотите ответить, то лучше создайте новую тему.

Имя:     Email:     Я не спамер