Автор Тема: Ліцензія на проектування  (Прочитано 9636 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Zaya

  • *
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 20
    • Перегляд профілю
    • Awards
Ліцензія на проектування
« : 11 Березень 2015, 22:05:49 »
Привіт. Можливо хтось стикався з такою проблемою.
В мене є сертифікат інженера- проектувальника протипожежних систем , а фірма  немає ліцензії на проектування протипожежних систем . Так от виникає питання чи можу я проектувати чи фірмі потрібно отримувати ліцензію ?
Дякую за відповідь ?

Offline griffel

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 98
  • -Receive: 55
  • Повідомлень: 693
  • Country: ua
  • Слава Україні
  • Awards Автор 50 тем За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • PintarGroup
    • Awards
Re: Ліцензія на проектування
« Reply #1 : 12 Березень 2015, 00:13:59 »
Zaya, интересный вопрос вы поднимаете. Есть тут проблем. Вообще по лицензированным условиям ДСНС проектировать нужно иметь лицензию. С другой стороны без сертификата проектировать нельзя. Так чтобы не вдаватся в подробности получается, что если без лицензии, то Вы нарушаете лицензионные условия.
Как то так  ;)
Наша свобода закінчується там, де починається свобода інших...
---
Если вы полагаете, что мир нельзя изменить, это лишь означает, что вы не один из тех, кто его изменит

Offline griffel

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 98
  • -Receive: 55
  • Повідомлень: 693
  • Country: ua
  • Слава Україні
  • Awards Автор 50 тем За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • PintarGroup
    • Awards
Re: Ліцензія на проектування
« Reply #2 : 12 Березень 2015, 00:15:27 »
как вариант, можете открыть ПП и получить под ПП лицензию в департаменте.
вроде сейчас такое модно. Но учтите еще другие моменты, например плательщик НДС и все такое.
В общем все не так просто ;)
Дерзайте  @>--
Наша свобода закінчується там, де починається свобода інших...
---
Если вы полагаете, что мир нельзя изменить, это лишь означает, что вы не один из тех, кто его изменит

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 516
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Ліцензія на проектування
« Reply #3 : 12 Березень 2015, 09:16:44 »
В мене є сертифікат інженера- проектувальника протипожежних систем , а фірма  немає ліцензії на проектування протипожежних систем . Так от виникає питання чи можу я проектувати чи фірмі потрібно отримувати ліцензію ?
Насколько я понимаю, Вы лично можете проектировать, а фирма - нет. Т.е. Ваша печать на титульном листе вопросов не вызовет, а название фирмы в штампе - вызовет.

Offline Zaya

  • *
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 20
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Ліцензія на проектування
« Reply #4 : 12 Березень 2015, 09:28:52 »
Насколько я понимаю, Вы лично можете проектировать, а фирма - нет. Т.е. Ваша печать на титульном листе вопросов не вызовет, а название фирмы в штампе - вызовет
так  Ви правильно зрозуміли .
На справді ситуація така :  зробили ми проект АУПС і віддали в експертизу експерт написав зауваження , що немає ліцензії на проектування в фірми .  Тобто потрібно прикласти мій сертифікат та ліцензію на проектування фірми.

Offline iopzen

  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 10
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Ліцензія на проектування
« Reply #5 : 12 Березень 2015, 09:31:44 »
Читайте свежий "Закон про ліцензування певних видів господарської діяльності"
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52683

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 516
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Ліцензія на проектування
« Reply #6 : 12 Березень 2015, 09:52:32 »
Тобто потрібно прикласти мій сертифікат та ліцензію на проектування фірми.
Правильно.
Боюсь, что тут еще и строительная лицензия необходима, поскольку в "ПЕРЕЛІКУ робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури" есть проектирование сигнализации (п.3.11.08).

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 516
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Ліцензія на проектування
« Reply #7 : 12 Березень 2015, 09:56:26 »
Да, почитайте  http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1227-11
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення

Offline othersfires

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
  • Повідомлень: 51
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Ліцензія на проектування
« Reply #8 : 19 Травень 2015, 11:08:35 »
   У проекті "ліцензійних умов протипожежного призначення" п.30 зазначено, що керівник повинен мати сертифікат по напрямку пожбезпека.   
   А у законі Про ліцензування видів господарської діяльності (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/222-19), що набере чинність 28.06.2015 Стаття 21 п.6 ліцензії, що діяли продовжують діяти.
   Не зрозуміло чи буде дійсна ліцензія без сертифіката по напрямку пожбезпека у керівника?
   Відповідно п.12 "Порядка розроблення проектної документації на будівництво об'єктів"  проект розробляється під керівництвом ГАПа (ГІПа) і достатньо одного сертифіката. Окремі розділи або частини проектної документації розробляються відповідними виконавцями, які мають кваліфікаційний сертифікат та/або виконавцями, які не мають такого сертифіката. :slap:

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 516
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Ліцензія на проектування
« Reply #9 : 19 Травень 2015, 11:40:51 »
othersfires, о каком проекте Вы говорите? Что-то свежее? Они уже несколько лет пытаются изменения в "Лицензионные условия" внести.
 

Offline othersfires

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
  • Повідомлень: 51
    • Перегляд профілю
    • Awards

Offline othersfires

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
  • Повідомлень: 51
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Ліцензія на проектування
« Reply #11 : 19 Травень 2015, 13:35:19 »
Я к чему. Работаю в проектной организации. Есть ГАП (сертификат архитектора). Делаем проекты почти по всем разделам в том числе и сметы. У "сметчика"  сертификата нет, но проекты проходят экспертизы, есть сертификат ГАПа и он отвечает за все разделы. А так директор, он же ГАП,  должен получить сертификат по "напрямку пожбезбека".
Т.е. для проекта достаточно ГАПа, а значит сертификат по "напрямку пожбезбека" нужен только для взятия лицензии.
"Прогалини в законодавстві" или чего-то не понял. :wall:

Offline othersfires

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
  • Повідомлень: 51
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Ліцензія на проектування
« Reply #12 : 19 Травень 2015, 13:36:13 »
Лицензия по пожарке тоже есть.

Offline othersfires

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
  • Повідомлень: 51
    • Перегляд профілю
    • Awards

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 320
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 516
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Ліцензія на проектування
« Reply #14 : 19 Травень 2015, 14:38:09 »
Не зрозуміло чи буде дійсна ліцензія без сертифіката по напрямку пожбезпека у керівника?
Подозреваю, что вам сильно везло до сих пор. Просто никто не рассматривал сертификат Вашего руководителя на экспертизе. Есть и есть. Т.е. качество работ по пожарной безопасности гарантировал человек, официально не обученный и не проверенный в этой сфере.

Конечно, лучше бы вопрос рассмотрели юристы, но на мой взгляд выглядит это примерно так.

В ЗУ "Про архітектурну діяльність" сказано:
     архітектор (інженер),  що має кваліфікаційний  сертифікат,  - фахівець, який за результатами атестації отримав такий сертифікат, що надає йому повноваження ведення особистої  діяльності  у  сфері архітектурної   діяльності,   і   який  несе  відповідальність  за результати  своєї  роботи; 

В том же "Порядке..." есть определения:
головний архітектор проекту (далі - ГАП) - архітектор, який має кваліфікаційний сертифікат та виконує роботу з архітектурно-об’ємного проектування, очолює та/або координує розроблення окремих розділів проектної документації;
головний інженер проекту (далі - ГІП) - інженер, який має кваліфікаційний сертифікат та виконує роботу з інженерно-будівельного проектування, очолює та/або координує розроблення окремих розділів проектної документації;

Т.е. сертификат дает право деятельности в определенной сфере и только в ней. Пожбезопасность - это направление ГИП-ов. Сертификат Вашего шефа может быть ГАП, где нет никакой пожбезопасности, или ГИП, где она может быть. Насколько я понимаю, в сертификате Вашего шефа ПБ нет, а значит, подписывать эти разделы он права не имеет. Впрочем, как и другие инженерные разделы.

Направления сертификации:
Модули обучения для Архитекторов:
1. Загальний модуль. «Архітектура об’єктів І-ІІІ рівня складності, включаючи детальні плани територій»
2. Спеціальний модуль. «Розроблення містобудівної документації».
3. Спеціальний модуль. «Проектна діяльність щодо об'єктів архітектури  підвищеної складності (IV-V ступінь).

Модули обучения для инженеров-проектировщиков:
1. Загальний модуль інженерів-проектувальників
2. інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення механічного опору та стійкості;
3. інженерно-будівельне проектування у частині дотримання вимог пожежної безпеки;
4. інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення безпеки життя і здоров’я людини, захисту навколишнього природного середовища;
5. інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення безпеки експлуатації, забезпечення захисту від шуму;
6. інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення економії енергії;
7. інженерно-будівельне проектування у частині виконання інженерних вишукувань;
8. інженерно-будівельне проектування у частині технології будівельного виробництва;
9. інженерно-будівельне проектування у частині кошторисної документації;
10. інженерно-будівельне проектування доріг.
« Останнє редагування: 19 Травень 2015, 14:47:47 від rga »

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: