Автор Тема: Семінар з блискавкозахисту "Від ОБО" у Києві 17.04.2014.  (Прочитано 1941 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Evgen Koc

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 160
  • -Receive: 128
  • Повідомлень: 923
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
У четвер 17 квітня з 10:00 по 14:30 у НТУУ «Київський політехнічний інститут» за адресою вул. Борщагівська, 115/3  (НТУУ КПІ, корп. 22, ауд. 205) проводиться учбово-практичний семінар для проектувальників і монтажників з тематики:
„Проектування і монтаж систем захисту від блискавки та перенапруг”.
Виклад має чітку практичну скерованість та провадиться  із застосуванням сучасної проекційної техніки. Висвітлюються головні положення ДСТУ EN 62305 «Блискавкозахист», введеного у дію методом визнання без перекладу мовою оригіналу від 1.08.2012 наказом №640 від 28.05.2012 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Буде надано час для консультацій.
Семінар проводять: Баранник Є.Я. – керівник департаменту з блискавкозахисту ТОВ "ОБО Беттерманн Україна" та Дубров В.А., старший викладач ІЕЕ НТУУ «КПІ».
Зміст:
Вступ. Короткий огляд тематики учбових семінарів від “OBO Bettermann GmbH & Co.”
1. Стандарти з блискавкозахисту будинків і споруд. Міжнародний досвід. Перспективи.
1.1. ДСТУ Б В.2.5-38:2008 історія прийняття і відомі недоліки.
1.2. ДСТУ EN 62305:2012. «Блискавкозахист». Короткий огляд 4-х частин стандарту.
1.3. ДСТУ EN 62305-2:2012. «Порядкування ризиками». Джерела небезпеки S1-S4, збитки D1-D4 та ризики R1-R4, допускні ризики.  Техніко-економічне обґрунтування необхідності захисту будівель (споруд) на підставі оцінювання ризиків, калькулятори ризиків.
1.4. ДСТУ EN 62305-3:2012. «Фізичні руйнування будівель (споруд) та небезпека для життя».
1.4.1. Зовнішня система захисту від блискавки (призначення, вибір виду, “природні” компоненти).
1.4.1. Система перехоплення блискавки (стрижні, троси, сітка). Методи визначення захищених зон: захисний кут, RSM. Захист покрівель сіткою (ізольований та неізольований варіанти). Поняття про роздільну відстань, сполучні провідники для розподілу струму. Ізольований блискавкозахист, доцільність застосування. Розрахунок роздільної відстані s за спрощеним та докладним методом. Комплектуючі “OBO Bettermann” для ізольованих громовідхильників, ізольований доземний провідник OBO isCon. Методика проектування та вказівки з монтажу.
1.4.2. Система доземних провідників. Визначення числа провідників n за табличним методом та з огляду на роздільну відстань s. Методи та особливості прокладення, контакт зі спалимими утеплювачами. Сполучні провідники для розподілу струму. Ізолювання доземних провідників на останніх 3-х метрах з огляду на електробезпеку.
Перерва – 15 хв.
1.4.3. Система земляного закінчення. Варіанти розміщення вземлювальних електродів Тип А й Тип В, рекомендації з застосування. Вимоги до розмірів та конфігурації, кільцеві сполучні провідники. Фундаментні земляні закінчення новобудов. Особливості влаштування за гідроізолювання фундаментів.
1.4.4. Заходи запобігання загрозі життю внаслідок повстання напруги дотику і кроку.
1.4.5. Матеріали та мінімальні перерізи елементів систем перехоплення, доземних провідників та земляного закінчення, захист від корозії.
1.4.6. Обслуговування та перевірка громовідхильників (задачі, порядок та обсяги).
1.5. ДСТУ EN 62305-4:1012 «Електричні і електронні системи всередині будівель (споруд)».
2.1. Згубний вплив електромагнетного імпульсу блискавки (LEMP), ступені стійкості електричного/електронного устатковання. Заходи захисту від LEMP (SPM), вземлення, система еквіпотенційних сполучень, уникнення петель, відповідне прокладення електропровідні, зони захисту від блискавки (LPZ), просторове екранування, пристрої захисту від імпульсних перенапруг (SPD).
2.2. Типи SPD за характером дії та за формою випробного імпульсного струму. Технології SPD: іскрові проміжки, варистори, діоди подвійної провідності. Координована система SPD.
2.3. Методика добору SPD у системах електроживлення та передачі даних, приклади схемних рішень, визначення потреби у додаткових запобіжниках.
2.4. Коректне об’єднання різних систем уземлення будівлі (споруди), ізолювальні іскрові проміжки (ISG).
2.5. Експлуатація та обслуговування SPD.
3. Реалізація вимог національних і міжнародних норм із застосуванням комплектуючих “OBO Bettermann” для влаштування систем захисту від блискавки.
4. Приклади виконання систем захисту від блискавки.
5. Запитання і відповіді з тематики блискавкозахисту. Консультації.


Участь у семінарі безкоштовна. Належить зареєструватися за телефоном (044) 494-3089 або 494-4153.

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: