Автор Тема: пожсигнализация в детских учереждениях  (Прочитано 3119 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline svetl9i40k

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 41
  • -Receive: 1
  • Повідомлень: 57
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Добрый день! Подскажите пожалуйста какими нормами надо руководствоваться при проектировании пожарной сигнализации и оповещения в детских дошкольных и школьных учереждениях? Спасибо.
И еще вопрос :  есть детский сад со встроенным школьным уереждением- в нем есть сигнализация с оповещением без пожаротушения(по старым нормам), а сейчас они достроили еще один корпус, его тоже надо оборудовать, но теперь с пожаротушением?
« Останнє редагування: 25 Березень 2013, 11:24:15 від svetl9i40k »

Offline hi_tech

  • Global Moderator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 321
  • -Receive: 475
  • Повідомлень: 1 490
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
svetl9i40k, все стандартные ДБН по пожарной безопасности.
АСПТ не нужна в детских дошкольных учреждениях и школах. Возможно только в пищеблоке. В строке 7.2 ДБН 56 опечатка.

Offline svetl9i40k

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 41
  • -Receive: 1
  • Повідомлень: 57
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
svetl9i40k, В строке 7.2 ДБН 56 опечатка.
  Доказано? Потому что, передомной лежит ДБН так сказать приобретенный официально(не интернетовский вариант), и там написано "Те саме".

Offline griffel

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 98
  • -Receive: 55
  • Повідомлень: 693
  • Country: ua
  • Слава Україні
  • Awards Автор 50 тем За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • PintarGroup
    • Awards
svetl9i40k, уже есть документ, что это опечатка. Поищите по форуму, садики уже хорошо обсуждали, есть целая тема.
Наша свобода закінчується там, де починається свобода інших...
---
Если вы полагаете, что мир нельзя изменить, это лишь означает, что вы не один из тех, кто его изменит

Offline svetl9i40k

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 41
  • -Receive: 1
  • Повідомлень: 57
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Спасибо, облегчили задачу.

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 321
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 518
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
svetl9i40k, уже есть документ, что это опечатка.
Вот этот документ

Гість

  • Гість
Добрий день!
Підкажіть, в дитячому садочку на 90 місць чи потрібно робити запуск оповіщення при спрацюванні двох сповіщувачів в одному приміщенні (тип оповіщення СО2), чи все ж таки дозволяється від одного. Система - адресна. Де це може бути написано? Дякую.

Гість

  • Гість
Ой! Вибачте! Дитячий садок на 120місць. :)

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 321
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 518
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Де це може бути написано?
ДБН В.2.5-56:2014
7.2.28   Системи пожежної сигналізації повинні формувати імпульс на управління автоматич¬ними системами пожежогасіння та оповіщення про пожежу типу СО4, СО5 у разі спрацьовування не менше двох пожежних сповіщувачів, які встановлюються в одному приміщенні. Розміщувати пожежні сповіщувачі необхідно так, щоб кожна точка контрольованої площі знаходилась у межах робочих радіусів двох пожежних сповіщувачів у відповідності з ДСТУ-Н СЕN/ТS 54-14.
Формування сигналів управління систем протидимного захисту, оповіщення про пожежу типів СО1 - СОЗ, хибне спрацювання якого не може привести до зниження рівня безпеки людей технологічним, електротехнічним та іншим обладнанням, яке блокується системами пожежної сигналізації, допускається здійснювати від спрацювання одного пожежного сповіщувача або технологічного датчика.

Гість

  • Гість
Дякую  rga, за допомогу!
Я цей пункт добре знаю.  :) В садочку буде тільки вентиляція. А відключення вентиляцій точно не може привести до зниження рівня безпеки людей. Але я думав, може  є для дитячих садочків якісь додаткові вимоги. Бо це діти. Якщо хибне спрацювання сповіщувача, то дітей будуть одразу на вулицю виносити. Це не небезпечно мабуть, але неприємно. Але для замовника. в наш час, це не аргумент. Нема небезпеки, значить один адресований сповіщувач. Зараз ставлю в кожному приміщенні по одному адресному сповіщувачу, але засумнівався.  :-[

Offline Перке

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 17
  • -Receive: 21
  • Повідомлень: 220
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
По детским дошкольным учреждениям есть особенности по СО.
НАПБ А.01.003-2009   п.3.14

Евген

  • Гість
Так Перке! Я знаю цей НАПБ. Тільки обслуговуючий персонал. Дітей лякати не буду :) Дякую Вам.
Я тільки хотів знати, что можно формувати сигнал на запуск СО2 від одного сповіщувача.  :slap:

Offline Перке

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 17
  • -Receive: 21
  • Повідомлень: 220
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Я вот что имел в виду.
3.14. У готелях,  санаторіях та інших  будинках  з  наявністю спальних   місць   у   разі   виникнення   пожежі   в  нічний  час
передбачається попереднє  ввімкнення  звукового  сигналу  з  метою пробудження людей.  Після цього подається сигнал привертання уваги і передається мовленнєве повідомлення (за його наявності).
     При цьому  у  лікувальних  та дитячих дошкільних закладах,  а також  спальних  корпусах  шкіл-інтернатів   оповіщуються   тільки адміністрація та обслуговуючий персонал.  Оповіщення адміністрації (обслуговуючого персоналу) здійснюється за допомогою:
     світлових оповіщувачів - обладнуються всі приміщення будинку;
     звукових оповіщувачів - обладнуються всі  приміщення  будинку
(крім приміщень з наявністю спальних місць).


Большинство вторую часть второго абзаца в упор не замечают.

Евген

  • Гість
В якому розумінні не помічають?
Світлові - всі приміщення будинку де є адміністрація чи обслуговуючий персонал (наприклад, завідуючий садочку, кімната персоналу, навіть завгосп, і навіть приміщення спальні), звукові -  всі приміщення будинку де є адміністрація чи обслуговуючий персонал, за винятком, наприклад, приміщень спальні в дитячому садочку, бо обслуговуючий персонал в спальні є, але перелякати дітей дуже сильно звуковим сигналом не хотілося б.
Але все одно вдячний за турботу :D

Offline Перке

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 17
  • -Receive: 21
  • Повідомлень: 220
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
А я читаю, что "обладнуються всі приміщення будинку" это именно "обладнуються всі приміщення будинку".
Или оно не черным по украински написано? Конкретно "всі".

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: