Автор Тема: Аварийное освещение. Нормативка.  (Прочитано 16115 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline il85

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 161
  • -Receive: 47
  • Повідомлень: 852
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #15 : 01 Червень 2012, 13:18:25 »
Напишу як я роблю - я визначаю чи потрібне в будівлі аварійне освітлення взагалі. Якщо це громадська будівля то там не обов'язково передбача автоматичне вимкнення можна ручне зі щитка (автоматичне рекомендується за умовами енергозбереження). Приміження першого поверху роблю окремою лінією - входи, тамбура, коридори без природнього освітлення. В принципі все остальне можна відключати автоматично. По сходовим кліткам тягну два стояки -один авар. другий роб. вам все одно для сходової клітки одного світильника буде мало для 100 Лк, а так аварійне осв. можна використовувати як чергове в нічний час доби. поверхові коридори по ситуації. Важливо визначитись з схемою роботи аварійних світильників чи це будуть акумуляторні світильники чи виділені з робочого освітлення світильники.

Offline Floyd

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 103
  • Awards За неизменность форуму II степени - на форуме 2-3 года
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #16 : 01 Червень 2012, 13:18:59 »
Ну здесь главное электрика предупредить и выдать ему задание на подключение "Выходов" (или того, от чего эти "Выходы" управляются), и чтобы он у себя в примечаниях отписал на вас, чтобы не было потом опусов, как у Andery, с двумя светильниками на одни двери 
Я вообще считаю что электрик не должен лезть в оповещение, пускай пожарники этим занимаются, это их работа--спроектировать АУПС и СОиУЭ, что есть неразрывной частью. (проекты без оповещения по пожарке у меня ни в жизни бы не прошли экспертизу!)  А вот в системе оповещения и обозначаются "выхода" чтоб не лепили по 10 штук на каждом выходе :)!
« Останнє редагування: 01 Червень 2012, 13:22:40 від Floyd »

Offline il85

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 161
  • -Receive: 47
  • Повідомлень: 852
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #17 : 01 Червень 2012, 13:25:03 »
Я вообще считаю что электрик не должен лезть в оповещение, пускай пожарники этим занимаются, это их работа--спроектировать АУПС и СОиУЭ, что есть неразрывной частью. (проекты без оповещения по пожарке у меня ни в жизни бы не прошли экспертизу!)  А вот в системе оповещения и обозначаются "выхода"!
Я як електрик так не думаю тому, що вказівник вихід призначений не тільки для евакуації він має працювати постійно поки працюють люди як інформаційний вказівник. Потрібно тільки забезпечити його безперервну роботу в будь-якому випадку - доречі його можна використати і як евакуаційне асвітлення якщо достатньо потужні лампи.
« Останнє редагування: 01 Червень 2012, 13:33:38 від il85 »

Offline Floyd

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 103
  • Awards За неизменность форуму II степени - на форуме 2-3 года
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #18 : 01 Червень 2012, 13:31:56 »
В коридорі не потрібне так як немає великої кількості людей для евакуації проте його потрібно поставити якщо в темноті в коридорі можна голову зламати, аварійне освітлення потрібне в самому стомат кабінеті (освітлення безпеки).
il85 Прошу прощения, зачем освещение безопасности? Под пункты 4.73, 4.74 ДБН 28 2006 стомат кабинет (площадь 80 кв.м) не подпадает, или я ошибаюсь?

Offline Floyd

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 103
  • Awards За неизменность форуму II степени - на форуме 2-3 года
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #19 : 01 Червень 2012, 13:36:33 »
Я як електрик так не думаю тому, що вказівник вихід призначений не тільки для евакуації він має працювати постійно поки працюють люди як інформаційний вказівник.

Как "информационный указатель" можно использовать и наклейку. А вообще не хочу сваливаться в рассуждения ...http://eom.com.ua/index.php?topic=8619.0     Здесь многое наговорили и рассудили, будет время, почитайте внимательно, а то разведем такую же дисскусию здесь :)!

Offline il85

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 161
  • -Receive: 47
  • Повідомлень: 852
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #20 : 01 Червень 2012, 13:42:19 »
Це приміщення в якому ведуть медичні маніпуляції - я б поставив бо пацієнт навряд зможе вилізти з кабінета в темноті з бурильною машинкою в зубах  :-[. Я ж кажу ДБН 28 2006 криво написаний там нема нічого про заклади охорони здоров'я почитайте також ЗАКЛАДИ ОХОРОНИ
ДБН В.2.2-10-2001

Offline Floyd

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 103
  • Awards За неизменность форуму II степени - на форуме 2-3 года
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #21 : 01 Червень 2012, 13:44:48 »
почитайте також ЗАКЛАДИ ОХОРОНИ
ДБН В.2.2-10-2001
Читаю, читал...

Offline Floyd

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 103
  • Awards За неизменность форуму II степени - на форуме 2-3 года
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #22 : 01 Червень 2012, 13:46:44 »
Це приміщення в якому ведуть медичні маніпуляції - я б поставив бо пацієнт навряд зможе вилізти з кабінета в темноті з бурильною машинкою в зубах  . Я ж кажу ДБН 28 2006 криво написаний там нема нічого про заклади охорони здоров'я
Глупый вопрос-управление этими светильниками от выключателя в кабинете допустимо?? Читал и ни где не наткнулся на запрет , может плохо читал?

Offline Floyd

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 103
  • Awards За неизменность форуму II степени - на форуме 2-3 года
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #23 : 01 Червень 2012, 13:58:57 »
Глупый вопрос-управление этими светильниками от выключателя в кабинете допустимо?? Читал и ни где не наткнулся на запрет , может плохо читал?
Сам отвечу на свой вопрос -- МОЖНО! ДБН 23 2010 п. 9.27.
Я тут сам с собой общаюсь, не обращайте внимания :)

Offline *Андрей*

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 279
  • -Receive: 183
  • Повідомлень: 1 417
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #24 : 01 Червень 2012, 14:06:48 »
Ну здесь главное электрика предупредить и выдать ему задание на подключение "Выходов" (или того, от чего эти "Выходы" управляются), и чтобы он у себя в примечаниях отписал на вас, чтобы не было потом опусов, как у Andery, с двумя светильниками на одни двери 
Я вообще считаю что электрик не должен лезть в оповещение, пускай пожарники этим занимаются, это их работа--спроектировать АУПС и СОиУЭ, что есть неразрывной частью. (проекты без оповещения по пожарке у меня ни в жизни бы не прошли экспертизу!)  А вот в системе оповещения и обозначаются "выхода" чтоб не лепили по 10 штук на каждом выходе :)!
Вопрос: откуда берете 220 В на указатели "Выход"?

Offline Floyd

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 103
  • Awards За неизменность форуму II степени - на форуме 2-3 года
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #25 : 01 Червень 2012, 14:09:39 »
Вопрос: откуда берете 220 В на указатели "Выход"?
не 220 а 12В !

Offline *Андрей*

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 279
  • -Receive: 183
  • Повідомлень: 1 417
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #26 : 01 Червень 2012, 14:13:29 »
Вопрос: откуда берете 220 В на указатели "Выход"?
не 220 а 12В !
Согласен. Ну и последний вопрос: в каталоге "Световых технологий" применяются светильникм аварийного освещения с питанием 220В, а цепи управления 12В. Каким образом вы можете применить данные светильники?

Offline il85

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 161
  • -Receive: 47
  • Повідомлень: 852
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #27 : 01 Червень 2012, 14:14:32 »
Відповім як я це розумію - на вказівники вихід підвожу 220В (окрема група аварійного освітлення) приклад Ватра ДБО з вбудованим акумулятором
« Останнє редагування: 01 Червень 2012, 14:16:08 від il85 »

Offline *Андрей*

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 279
  • -Receive: 183
  • Повідомлень: 1 417
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #28 : 01 Червень 2012, 14:16:01 »
Відповім як я це розумію - на вказівники вихід виду 220В (окрема група аварійного освітлення) приклад Ватра ДБО з вбудованим акумулятором
il85, вопрос пожарникам, а не вам, откуда они возьмут 220 В?

Offline il85

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 161
  • -Receive: 47
  • Повідомлень: 852
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Аварийное освещение. Нормативка.
« Reply #29 : 01 Червень 2012, 14:21:09 »
Так от в тому і питання, що для важливих пожарників і ставлять окремий вказівник ВИХІД - бо їм не сертифікованих не ВИДНО а сертифікують 12В-тові вони  і живлять від своїх сертифікованих блоків безперебійного живлення.

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: